Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak? Hozzátáplálássa...

Mit csináljak? Hozzátáplálással kapcsolatban kérek segítséget!?

Figyelt kérdés
6 és fél hónapos a kislányom, egy hónapja kanalazunk, de még mindig nem eszik meg egy adag gyümit és főzit sem. Nyitja az első pár kanálnak a száját és mint aki megunta, vagy nem éhes és nem hajlandó nyitni... sőt ha bekerül a kaja a szájába, már dörgöli is szét a maradékot a pofiján...dumálhatok neki, mutogathatok...semmi, ma apa vacsiztatta és adott a kezébe egy papírzsepis zacsit...és nyitotta a kis büdös a száját...nem akarok játszani vele evés közbe, de mit csináljak??? Ha ölembe ültetem fel akar ülni, vagy kitekeredik a kezemből, a bébihordozóból kifeszíti magát..most az etetőszéket szokjuk! Próbáltam mindeféle kanállal..kicsivel, naggyal, fémmel, műanyaggal!! Mindennek! Hasznos tanácsokat várnék!! Segítsetek!! Minden megoldás, vélemény érdekel!! Köszönöm!!
2012. márc. 14. 21:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell eröltetni és nem előirás és nem is elvárható,hogy 6 hónaposan megegyen egy egész adagot. Neki annyi elég,amennyit eszik. Ez még csak a kóstolgatás időszaka,nem kell sokat ennie,csak az új izeket kell szokni. Türelem,türelem. Ha megérett rá,meg fog enni egy adagot!
2012. márc. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
15%

"nyitotta a kis büdös a száját"... bocsi de ezen fenn akadtam! Így beszélsz a babádról??? Na mindegy...


Hogy a kérdésedre válaszoljak, ha nem akar még szilárdat enni, akkor ne erőltesd! Egyébként anyatejes vagy tápszeres? Miből gondolod, hogy nem elég neki?

2012. márc. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
48%
Adj az ő kezébe is egy kanalat,a másikkal etesd te,és adjál neki darabos ételeket is. Azt szívesebben megeszik. Persze csak olyant,ami puha és eltudja majszolni az ínyével.
2012. márc. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
29%
Darabos ételt 6 hósan???? Szivesen megeszik???? Hát nekem ez új! Én kisfiam még 10-11 hósan se ette meg szivesen a darabosat! És a legtöbb gyerek nehezen fogadja el a darabosat!
2012. márc. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Egyik gyerekem 7,5 hónapos koráig nem kért. Kb. két naponta próbáltam, kilökte a kanalat. Semmi gond, majd eszik, ha úgy érzi, eljött az ideje.

Aztán egyszer csak rákapott. Ma ő a legjobb evő gyerekem (2.5 éves)

Ne erőltesd, próbálgass más ízű és állagú dolgot, és ha még egy-két hónapig így marad, akkor próbálhatsz darabos ételt (persze szigorúan nagyon puhát!) adni neki, mert vannak babák, akik egyedül szeretnek enni. Pl. főtt s.répa, vagy krumpli, vagy banán, bármi, ami omlik a szájban...

2012. márc. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

na, gondoltam, hogy fenn akadnak azon, hogy h becézed a gyereked! Miért nem lepődök már meg ezen? a lényeg, hogy ne foglalkozz vele, úgy nevezed, ahogy akarod! Gondolom, ha már érti, úgysem fogod így becézni!


A lányom sem maradt meg sem kézben, sem a hordozóban! Fekve tudtam csak etetni (mármint péppel, nem tápszerrel)! Azt, hogy miért nem eszi meg a különböző ételeket a babád, azt sajnos nem tudom! Annyit tudok, hogy a lányom annál jobban szerette, minnél jobban édesebb volt!Ja, itt ki kell hozzá hangsúlyoznom, hogy nem cukroztam és mézeztem neki semmit! Sok sikert!

2012. márc. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Kis "büdi" mi???? jót nevettem, nagyon zsiványak ezek a gyerekek, az már fix. enyém 4 és fél hós, kukis :) ő inkább a sűrűbb kajákat eszi az üvegeseket ha folynak kilöki a szájából, a rizspépbe majdnem megáll a kanál, csak úgy tolja befelé, ő neki így jó, te is próbálgasd és a hogy a gyermeked kéri, igényli, igen ahogy előttem mondták, megérik rá ne aggódj :)

jah és a második válaszolót meg t..d le, ő lehet egy angyal anya aki sose beszél másképpen csak illemtudóan, szépen türelemmel a gyermekéhez. :P megnézném .....

2012. márc. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%

2. vagyok


Bocsi, de én nem beszélek így a babámról és ha hozzá beszélek akkor sem. Nem vagyok angyal, sem minta anya de megválogatom a szavaimat és igyekszem mindig türelmes lenni.

Látom megy a lepontozás... egészségére aki ezt csinálja, mert más leírja a véleményét:(

2012. márc. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Az én kislányommal muszáj kicsit szórakozni etetés közben.Én úgy szoktam,hogy amikor közeledik a szájához a kanál,mutatom neki,hogy "ááááááááá",egy darabig figyel,hogy mit is csinálok,aztán kinyitja a száját,próbál utánozni.Ha bekapta,mondom neki hogy "hamm,de finom",mmmmmmmmm-getek neki.Van,hogy én is megkóstolom,és "elájulok" az ízétől,ez tetszik neki.Egy darabig így játszadoztunk,és most már ő "áááááá"-zik és "hmmmmm"-mög.Légy türelmes,majd idővel magától is nyitni fogja a száját.Egyébként én a hordozóba szoktam etetni.Amúgy lehet tényleg elég neki az a pár kanál.Ne erőltesd,és még egyszer: türelem! :)
2012. márc. 15. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

"És a legtöbb gyerek nehezen fogadja el a darabosat!"


Ne haragudj, de ez nagy hülyeség!

2012. márc. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!