Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A legtöbb anyuka miért hazudik...

A legtöbb anyuka miért hazudik a gyerekével/gyerekeivel kapcsolatban a legtöbb fórumon vagy blogon?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat kutakodtam olyan fórum vagy blog után ahol emberek azt írják le,hogy milyen egy "igazi" családban élni.

"Igazi" alatt azt értem amikor a gyerekek sírnak,hisztiznek,csapkodnak,feszegetik a határokat,rosszak(pl.verekednek az óviban,suliban,otthon).

Sajnos nem nagyon találtam ilyen magyar oldalt. De viszont nagyon sok olyat találtam,ahol mindenkinél tökéletes minden.

Az esetek 99.5%ában a gyerek/gyerekek soha nem sírtak,hisztiztek,stb. A fogzó gyereknek időben kijöttek a fogai fájdalom nélkül,a szobatisztaság bekövetkezett 2 nap alatt és nem piszkitotta össze a gyerek a szónyeget SOHA! Az ő ovodába járó gyereke volt a legtökéletesebb,még a játszótéren is a sok koszos vakarcs között.Az ő gyereke az iskolában a legokosabb,a legjobban tanuló és végül is egy igazi mintagyerek.

Miért hazudtok?

Nagyon sok kismamának/anyukának olyan megerősítésre van szüksége,hogy az én gyerekem is a sikít ha nem engedek meg neki valamit,csapkod vagy hisztizik.

Nagyon sok anyukának erre lenne szüksége és nem a hazukságokra.


2012. márc. 27. 17:49
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
86%
ez jó kérdés :) bár a kedvencem amikor írják, hogy a 10 hónaposom szobatiszta:) túl sok csodagyerek született mostanában. Amúgy nem értem mért kell tényleg ennyit túlozni, tőlem ha megkérdezik, hogy miket csinál szépen mondom, hogy igen is tud toporzékolni ülve, hisztizni, igen is rossz alvó. Lassan már én érzem magamat rossz anyának, hogy ilyen a gyerekem, pedig nem, szerintem a legtöbb baba ilyen csak sokan túloznak:)
2012. márc. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 SzilKa ***** válasza:
80%
Lustanyu blogját érdemes olvasni, ő nem szépítgeti a dolgokat.
2012. márc. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
88%
engem állandóan lepontoztak pl amikor lemertem írni hogy nagyon nehéz két kicsivel akik között csak 17-18 hónap van.leírtam a dolgokat erre egy másik anyuka elkezdte ecsetelni hogy náluk minden tökéletesen ment.az ilyenek miatt érzem néha hogy én vagyok a béna!és azt birom még hogy sohasem érzik hogy vmit esteleg elcsesztek a gyereknevelés kapcsán.
2012. márc. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
73%
Látszatnevelés, látszatboldogság, és hogy valamiben igenis ők legyenek a legjobbak.
2012. márc. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
65%

Mégis mi jogon feltételezed te ismeretlen emberekről, hogy hazudnak? Mi alapján? De miért is csodálkozom? Itt ha le meri írni valaki, hogy nem tépi ki a haját a gyerekétől mert türelmesebb az átlagnál vagy mert tényleg nyugodt, nem sírós gyereke van egyből megy a pocskondiázás az ősanyázás, a hazugnak titulálás...Nyilván van aki túloz esetleg, de miért fáj az egyeseknek ha a másiknak könnyebben megy valami?

Az én gyerekem 5 hónapos lesz, nagyon aktív, értelmes gyerek. NEM SÍRÓS, nem hisztizős...kövezzetek meg érte :D

2012. márc. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Az ötödik válaszadótól megkérdezhetem hanyadik baba?
2012. márc. 27. 18:17
 7/24 anonim ***** válasza:
72%

Minden gyerek más. Igazából majd akkor tudjuk elmondani, hogy milyenek voltak a gyerekeink, ha felnőnek és többé nem gyerekek.

Akinek pár hónaposan nem volt gondja a gyerkőccel, úgy nézett ki, minden tökéletes, az nem azt jelenti, hogy az elkövetkezendő években is minden jó lesz.

Ugyanakkor akinek nehéz volt a kezdés, nem biztos, hogy később is nehéz lesz.

Az én fiam 6 és fél hónaposan stabilan ült, 11 hónaposan stabilan járt, most másfél éves és beszél. Iszonyatosan nagy szókincse van. Nyilván nem úgy beszél, mint mi, hanem pl. anya öltöz menni utca séta, tehát anya öltözz, menjünk sétálni az utcára. 5 és fél hónaposan jött ki az első foga, most 16 van neki és útban az utolsó 4 is.

De azt sem fogom letagadni, hogy több héten keresztül újszülöttként felcserélte az éjszakát a nappallal, 7 hónapos korától nem volt hajlandó elfogadni a tápszert és igenis szokott sírni és hisztizni. A mai napig nem tud egy helyben megmaradni, sem evésnél, sem pelenkázásnál, sem öltözésnél. Folyton úton lenne.:)

Tökéletes kisgyerek nincs, kérkedni nem kell, de ha valaki elmondja az őszintét, hogy az ő kicsije bizony ebben vagy abban ügyes, akkor azt sem kell feltétlenül hazugságnak nevezni, de ha valaki a nemlétezőt is próbálja elhitetni, hát nem kell mindent elhinni.

Én is találkoztam olyannal, aki azt mondta, hogy a gyerekének 10 foga van, pár hét múlva még csak 6 volt, vagy éppen 64 cm-nek mérték, majd kiderült, hogy csak 62 cm volt. Vagy 10 hónaposan kakil, pisil a bilibe, igaz van hogy fél órát is ül rajta, meg körbe van rakva mindennel a bili, hogy megmaradjon rajta a gyerek. Csak, hogy ráfejeljen a másik anyukára.

Igen is vannak ügyesebb gyerekek, de attól még gyerekek és sírnak, hisztiznek és előfordul, hogy kiakasztják az embert.:)

2012. márc. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
36%

Első. De változtat a dolgon?

Jó tudom, kicsi még, lesz még rosszabb is, nem tagadom, biztosan lesz olyan amikor nehéz lesz vele. Csupán én egy alapból is türelmesebb ember vagyok. Mikor gyerekvállalásra "adtam a fejem" felkészültem a legrosszabbra, hogy rengeteg átvirrasztott éjszakám lesz, nem lesz könnyű, de ki kell bírni. Hál'Istennek "jó" babám van, de azért az első 1 hónap nem volt leányálom, de nem panaszkodtam. Azért nem mert nagyon szeretem a fiamat és tudom, hogy ha már az elején kiborulnék mi lenne 2 és múlva vagy éppen kamaszkorában? :) És ha valaki kérdezi a szép dolgokat mesélem, hiszen az átvirrasztott éjjelek is elmúlnak egyszer miért panaszkodjak? Tudtam mit vállalok. :)

2012. márc. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm..Akkor az első válaszodat nem veszem figyelembe.De legalább a másodikban őszinte voltál.. Becsülendő! :)
2012. márc. 27. 18:27
 10/24 anonim ***** válasza:
36%
De igen, őszinte voltam.
2012. márc. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!