Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagy baj ha én a hozzátáplásná...

Nagy baj ha én a hozzátáplásnál az új ízek bevezetését nem mindig fokozatosan csináltam? (nem tudtam, hogy ezt így kell, nem szándékos volt)

Figyelt kérdés
Szóval a kisbabám hét hónapos. A hozzátáplálást almával kezdtük meg, ott még működött az, hogy először csak egy két kanál majd egyre többet adtam neki. De az alma nem annyira ízlett neki ezért mást kezdtem el adni. Ezután banánt kapott, amit nagyon szeretett. Utána sütőtök-almával folytattam, ami megint nagyon szeretett és mivel ízlett, rögtön egy negyed üvegnyi adagot megevett. Aztán alma-őszibarackot kapott ami megint nagyon ízlett neki így ebből sem egy-két kanállal kapott először hanem ameddig kérte, adtam neki. Az étkezések után gyümölcslevet szoktam neki adni. Csak ahogy ezt a fokozatosságot olvastam megijedtem, hogy én rosszul csináltam...:-(Meg ugye nem csak egy féle ízt adtam neki. Első baba még. :-)
2012. ápr. 3. 09:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Ahogy olvasom, semmiféle problémát nem okozott a babádnál, így ne aggódj! Akkor lett volna gond, ha valamire allergiás. A jövőben odafigyelsz a fokozatosságra, és kész. De amúgy nekem sem egyszerű mindig tartani. Első nap rendben, pár kanál, de másnap általában már jóval többet adok, szerintem ha gond van, már az első próbánál kiderül.
2012. ápr. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem, nem vettem észre semmit. Figyelem a székletetét, meg a bőrét is, hogy vannak -e rajta kiütések, ilyesmi. A széklete kicsit sűrűbb de gondolom ez a bébiételek állaga miatt van, hiszen már nem csak híg anyatejet kap. Nyűgösnek elég nyűgös volt az utóbbi pár napban, de ez lehet a foga is, időjárás is ... Néha nehéz eldönteni. :-)
2012. ápr. 3. 10:10
 3/6 anonim ***** válasza:

tudod ezzel a legnagyobb baj az, hogy ha allergiás egy ételre akkor 2 kiskanálnál kijön rajta a 20 pötty, egy fél üvegnél meg bedagadhat tőle a torka ha olyan allergiája van és fuldokolhat.


enyém allergiás, elég ijesztő tudott lenni...


az meg, hogy 3-4 napig kapjon egy ízt, és napról napra többet az azért lenne fontos mert éretlen még az emésztőrendszere és szépen fokozatosan hozzá kell szoktatni az új ízhez.


úgy kéne, hogy mondjuk barackból ma 2 kiskanállal, holnap 4 kiskanállal adsz, és utána rögtön megkínálod a sütőtök-alma péppel, amit már kóstolt.


de tényleg nagyon fontos lenne, hogy ne mindennap új üveg bébiétellel etesd meg, hanem 3-4 napig kapjon egy, új ízt, és a régi, már kóstolt ízzel jóllakatod.

2012. ápr. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

és még egy gondolat. szilárd kaja után ne adj gyümölcslevet!!! tápit/cicit adj neki ha éhes még, ha nem akkor vizet, teát!


a gyümölcslé az nekik még táplálék, egy ilyen gyümölcslé a 10órai magában a bölcsikben, ovikban, tehát 5-6 éves korig bővel tápláló nekik, így a tied 2x eszik egymás után rögtön ;)

2012. ápr. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Több napig szokott egy ízt kapni. :-) a gyümölcslevet azért adtam neki, mert ugye olvastam, hogy vitaminban gazdag és gondoltam jó szomjoltó is, na meg ugye finom. :-) azt hittem ebéd után nyugodtan adhatok egy picit neki.
2012. ápr. 3. 10:21
 6/6 anonim ***** válasza:
ha szomjoltónak akarod akkor hígítsd vízzel, mint ha szörpi lenne ;) vagy add magában 10 óraira, az ebédre meg a pépeket :)
2012. ápr. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!