Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos babám 2 napja nem...

2 hónapos babám 2 napja nem kakil. Szegény nagyon szenved. Hogy segítsek neki? Anyatejes.

Figyelt kérdés
2012. ápr. 3. 13:55
 1/9 anonim ***** válasza:

Anyatejes babánál nem baj...szerintem várj még.Az én babám is pont 2 hónapos és 10 naponta kakil.Éppen most jöttünk az orvostól...azt mondta semmit ne adjak, csináljak vele,mert anyatejes....

Esetleg kicsit tornáztasd meg a lábacskáját, hátha a mozgásra beindulnak a dolgok.

2012. ápr. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 xStefix ***** válasza:
37%

Ha szenved tőle, hogy nem tud kakilni, akkor próbáld meg először kicsit megtornáztatni: hanyatt fekve fogd meg a lábszárát, told fel a pocakjáig és óvatosan körözz vele kifelé, csípőből. Illetve fel-le mozgasd a lábait a hasa irányába. Ezzel a szeleket is elősegíted és beindíthatod a bélmozgását.

Babamasszázst is nézhetsz, ha gondolod.

És próbáld minél gyakrabban szoptatni, mert az anyatej is hajt.

Én először ezt próbálnám, csak utána az egyéb hajtó gyógyszereket.

Innivalót, széklethajtó ételeket én nagyon nem ajánlok neked, legalábbis a babádnak ne adj ilyesmit! Még nagyon pici és ezek mind lemossák az anyatejes bélflórát, ami nem lenne előnyös.

A hőmérőzéssel pedig megint csak óvatosan, mert ha gyakrabban is kéne használni, az rossz szokást alakíthat ki, elgyengítheti a végbél záróizmát. Szóval csak alkalmi jelleggel, ha muszáj.

2012. ápr. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Gyenge kamillateát itathatsz vele, az talán használ (nekünk ez sajnos nem jött be). Próbálkozhatsz még hőmérőzéssel, ha pedig nagyon szenved, akkor jó meleg fürdővel. Ha puffad is, akkor én a Gripe Watert is ajánlom. Amúgy csodaszer sajnos nincs, viszont a hozzátáplálás kezdetével általában meg szokott szűnni a gond. Nekem anno 3-4 naponta kakilt a pici, viszont amióta elkezdtem hozzátáplálni, már 3-szor kakil naponta :)
2012. ápr. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 xStefix ***** válasza:
39%

A hozzátáplálás, főleg, ha korán kezded, inkább látszólagos előnyt ad, mint ténylegeset.

Nem kötözködésnek írom, de ezzel nagyon óvatosan! Sokan vélik úgy, hogy ez majd megoldja a gondot, és lehet, hogy külsőre így is lesz - de hogy belül ez mennyire tesz jót, az már más kérdés... Szóval 2x is fontold meg, mielőtt bármi mást is adsz neki, mint anyatejet!

dietetikus-hallgató

2012. ápr. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Vegyél szélcsövet és a popsijába picit dugd bele. Pukizni is és kakilni is fog. Hozzá nem szokik, csak segít neki.
2012. ápr. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ahogy utolso is irta, a szelcso nagyon hasznos, pukit kakit segiti es nem szokik hozza a baba. :-)
2012. ápr. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

még nem kell beavatkozni, 5-7 nap is eltelhet anyatejesnél.


előbb próbálj te enni lazító dolgokat pl.joghurt, aszalt szilva...

aztán tornáztasd sokat a lábait, jó meleg fürdővízbe ültesd, masszírozd a hasát órával megegyező irányban illetve föntről lefelé.


ha ez nála nem használ és látod, hogy szenved, akkor lehet adni Levolac szirupot, ehhez nem szokik hozzá. de én ezzel még várnék.

2012. ápr. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

ha tényleg szenved (mert egyébként nem gond, ha heti 1x kakil, az sem), sorrendben a következőket tenném (akkor lépnék tovább, ha az előző nem használt):


- pocimasszás (amikor nyom)

- lázmérőzés

- szélcső

ha ezekkel vmi kijött, és normális állagú, akkor nincs gond. ha bogyós, kemény v kicsit véres, akkor lazítani kell:

- kamillatea

- Laevolac szirup

- beöntés (ezt inkább a dokira bízd)

remélem, nem kell a beöntésig jutnotok.

2012. ápr. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
A 18:11-es hozzászóló mindent leírt. Én annyival egészíteném ki, hogy nálunk 1/4 glicerines végbélkúp volt a végső megoldás, és mindent megoldott!
2012. ápr. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!