Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos múlt anyatejes baba...

4 hónapos múlt anyatejes baba ha napok óta nem kakál, hogyan segítsek neki?

Figyelt kérdés
Már 6 nap eltelt, amikoris lázmérővel sikerült és cukros kamillateával. Ezt javasolták. Na de ezt nem lehet mindennap csinálni. Tegnap reggel kakilt utoljára segítséggel. Adjak neki mindennap kicsi kamillateát? Mennyit hányszor mikor? Mivel csak anyatejes, így tudom, napokig ha nem kakál is normális, nem is volt kemény sem a pocakja, nyűgös sem volt, csak a 6 nap az már sok volt, dokinénink mondta, 5 nap után segítsek neki.. ztán megint 5 nap után segítsek neki, ha nem kakil? Vagy mindennap? (lázmérővel gondolom, kúpot nem szeretnék adni) Vagy csak kamillát adjak neki mindennap?
2010. aug. 16. 12:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha csak anyatejes, és neki nem okoz problémát, ne kínozd semmivel. Lányomnál 14 nap volt a rekord. Már ott volt előkészítve a kúp, mikor nekifogtam kipelenkázni, és akkor odapakolt egy jókora csomagot teljesen könnyedén.


Kisfiamnál is vol vagy 2-3 hónap, mikor hetente, másfél hetente kakilt. Aztán elkezdtük a hozzátáplálást 6 hónaposan, és a gyümölcsök meghozták az eredményt. Most 9 hónapos, megint minden nap van kaki, van, hogy kettő is

2010. aug. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A lázmérő az jó,minden nap alkalmazhatod,sőt a kamilla teát is,naponta adsz neki reggel egy üveggel és kész ha nem hozza meg a hatását adsz neki a nap folyamán még 1 üveggel.Emellett tornáztathatod az is sokat segít, maszírozhatod a pocakját ezek mindíg jót tesznek a babáknak :)
2010. aug. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kicsikém 2,5 hós koráig nem tudott egyedul kakilni. Eloszor a tápszertol nagyon kemény volt neki, nem tudta kinyomni, akkor minden nap, mikor már nyugi volt miatta szélcsovel segítettem neki (volt, hogy naponta 2x is), majd mikor megtaláltuk a megfelelo tápszert, akkor már puha volt neki, de nem mentek a szelek, s nem tudta kinyomni, így akkor is kakiltatni kellett szegénykémet. Orvos azt mondta, hogy csináljam így, nem fog rászokni,csak még gyenge s nem tudja kinyomni, de majd megerosodik. Hát igaza lett. Egyik naprol a másikra elkezdett szépen egyedul kakilni, s azóta sincs gond. Már fél éves, elkezdtuk a hozzátálálást, s keményebb lett a széklete, de gond nílkul kakil. J, a tápszer mellett ivottteát (ánizs, komény, kamilla, fenikel keverék - DM-es ALNATURA - baby kreuter tee). Kitartás, majd megerosodik. Ja, még annyit, ha nem nyugos miatta, akkor nem kell minden nap, mert az anyatejbol sokat felhasznál a szervezete.
2010. aug. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

nekem 3 hónapos korától volt ugyanez a baja majd egy hónapig. nem segített se a lázmérőzés, se a cukros kamillatea, Ez utóbbit azért se szívesen adtam, mert csak anyatejes a baba. A gyerekorvos a kóstoltatás elkezdését, rostokat, almalevet, barackot javasolt. Na, lett tőle a 4 hónaposomnak olyan kétnapos hascsikarása, hogy elátkoztam az egész korai hozzátáplálást!


Végül glicerines kúppal seíytettem rajta, amikor nagyon erőlködött, de nem jött semmi, mert ehhez hozzászokhat, ezt nem szabad rendszeresen adni. Egyébként pedig Laevolac szirupból kapott napi 5 milit, ehhez nem szokhat hozzá. ez is meghozta a kívánt eredményt.


Most 5 hónapos, még mindig csak anyatejes, és 2 hete nincs gondunk, végre megint mindennap vagy maximum minden másnap van kaki.


Remélem, segíthettem az esetünk leírásával.

2010. aug. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
ja, a doktornő nekem is azt mondta a lányomnál, hogy ha 2 napig nincs kaki, kúpozzam. Én kúpoztam is szorgalmasan jó párszor, aztán arra gondoltam, akkor az én gyerekem már csak kúppal fog kakilni ezután?! Megkérdeztem a védőnénit, ő javasolta, hogy hagyjam a kúpot, várjak türelmesen, akár két hetet is. Közben masszírozzam a hasát, tornáztassam, toljam a térdét az orrához, körözzek a combijával...stb.
2010. aug. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

elözö:


az első is én voltam

2010. aug. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
igen, én is arra gondoltam, hogy felhasználja a szervezete, mert olyan nagyon sokat nem kakilt, amikor végre sikerült.. csak már nagyon pukizgatott a végefelé, abból gondoltam, hogy bánthatja a pociját, attól függetlenül, hogy nem nyűgös. Huuu én 2 hétig nem bírnám ki, hogy ne kakiljon, rosszul is lennék .) A lázmérővel meg azért lennék óvatosabb, mert félek, hogy megsértem vele a popsiját, vagy az erőltetéstől aranyere lesz. Ezért tengődöm kételyek között. jó, hogy megosztjátok a tapasztalataitok ezzel kapcsolatban, nagyon köszönöm!!!
2010. aug. 16. 12:30
 8/12 A kérdező kommentje:
LAVEOLAC szirup, utánaolvasok, köszi!
2010. aug. 16. 12:33
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem laveolac, így nem találod meg, hanem LAEVOLAC. :-)

[link]

2010. aug. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok még mindig:


Nekem a lázmérőt se a doki, se a védőnő nem ajánlotta. Pont elég láz esetén, nem kell kakiltatásra is. Annyira gyengék még, könnyen meg lehet sérteni a nyálkahártyájukat, és a záróizmuknak sem tesz jót. Mondjuk egyszer-egyszer talán szabad, de rendszeresen semmiképpen.


Elhiheted, a két hetet én is úgy vártam ki, hogy állandóan szagolgattam a fenekét, hátha kakilt már. :-)


Ha láttam volna rajta, hogy kicsit is feszíti, biztos, hogy cselekszem valamit, de abszolút semmi jelét nem mutatta, hogy bántja a kaki.

Ez a két hét egyébként egyszer fordult elő. Az átlag heti 1 volt. És a hozzátáplálással mindkét gyerekemnél azonnal megoldódott.

2010. aug. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!