Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Önálló evés támogatása,...

Önálló evés támogatása, érdeklődésének felkeltése - nálunk még hagyjam? Mikor kezdtétek?

Figyelt kérdés

13 hónapos lányomat etetőszékben kanállal etetem, darabosnál a szájába vagy a kezébe rakom, és ő bekapja. Egyszerre csak egyet adok oda, mert ha több pl. sajtdarabkát lát, akkor addig variál, míg a nagy része a földön landol, lesöpri; a csészéből meg kihúz egy csomót, majd ami nem fért a kezébe, a karlendítéseivel lesöpri.

Ha kanált adok a kezébe, azt csak rágcsálja, majd elhajítja.

Idővel gondolom jobban fog érdeklődni az evés módszere iránt, viszont gondoltam, hogy ismerkedjen addig vele, felkelteném az érdeklődését.

De csak olyan tányért lenne értelme elé rakni, ami tappancsos, és nem bírja ledobni - lehet ilyet kapni?

Vagy inkább várjak még, amíg ő akarja a kanalat berakni a szájába, meg ilyenek?



2012. ápr. 4. 11:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Olyan 8-9 hónapos kora óta eszik önállóan darabosat(kiflit,kenyeret,felvágottat,sajtot,kekszet,kölesgolyót,akármit amit darabokba adok neki)

Mostanában nem szereti ah én etetem csak a tejbegríz,a tejpép,a babpuding,tejtermékek,és a gyümölcs amit enged, a rendes kaják pl a főzelék, husi,nem akarja,így a kezébe adtam már a kanalat,segítséggel sikerült ennie,így jobban tetszett.Inni egyedül iszik,de ha pohárból iszik még segítek neki,különben biztosan magára öntené.Most 11 hónapos,nem siettetem,csak mindig önálló akar lenni,mindent csak egyedül akar,itatni pl nem engedi,Ő akar egyedül,szerintem a te babádnak is még idő kell néhány hónap múlva biztosan jobban fog érdeklődni

van tappancsos tányér,nekünk is van,mert kisfiam is előszeretettel borítja a tányért :)

2012. ápr. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

az, hogy ledobálja, széttúrja, sokat vesz a szájába, rágcsálja a kanalat, ennek a fejlődésnek az első lépése. ezt kéne hagynod. tudom, bosszantó takarítani, de majd ebből lesz pár hónap múlva az egyedül kanalazás. és ha nem hagyod akkor "ellustulhat", egy idő után már nem fog játszani az étellel és elvárja, hogy te kanalazz, tedd a szájába.

próbáld megtalálni az egyensúlyt, tegyél elé pár falatot, próbálkozzon, közben etesd.


tányérral ugyan így, tedd elé, de fogjad, turkálja nyugodtan a kanállal, közben egy másik kanállal etesd

2012. ápr. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Tappancsos tányért hol vettél?
2012. ápr. 6. 11:29
 4/4 anonim ***** válasza:
Hú már nem tudom,mert anyukám vette,valamelyik boltban járt,mikor felhívott kell-e,én meg megörültem,hogy akkor enm kell keresgélnem,de bocsi már nem emlékszem melyik bolt volt,több,mint féléve volt.
2012. ápr. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!