Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy éves fiam nem fogadja el...

TKI Ibolya kérdése:

Egy éves fiam nem fogadja el a tejet mivel helyettesítsem?

Figyelt kérdés

A gond az hogy az ilyen kórúaknak szánt tejitalt sem fogadja el.Raktam már mindent a tejbe kakaót is de így sem kell neki.Tápszert kiköpi.Eddig szopizott de most már csak este és szerintem ez is elmarad lassan.Próbáltam már cumiból,bögréből,csőrös itatóból de nem jártam sikerrel.


Mi tévő legyek?


2012. ápr. 3. 14:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%
A Hipp folyékony tejitalát próbáltad? A lányom sem ivott meg semmit, ami porból van. De ezt megitta, és nagyon szerette.
2012. ápr. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%
Pihentesd egy kicsit,1-2 hét múlva próbáld újra.Van helyette sajt,meg túró,kefír,joghúrt,tejföl.
2012. ápr. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
24%
Tea, víz, gyümölcslé. Ha látja, hogy elkeseredetten próbálkozol, nem fog semmit sem megszokni. Add neki pohárból. Legyél kitartó, határozott.
2012. ápr. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 xStefix ***** válasza:

Amit még próbálhatsz, ha eddig nem: karobpor (kakaó helyettesítő), macikávé, vaníliapor. Illetve csinálhatsz neki shake-et is, lassan jönnek a friss gyümölcsök, hátha.

Ha ezek nem, akkor szerintem kínáld gyakrabban tejtermékekkel, joghurt, túró, sajt stb., ha azokat szívesen eszi.

De ha így sem, szerintem akkor sem lesz gond. Érzik ők, hogy mire van szükségük. Ha most épp kevésbé tejes korszakban van, akkor úgysem tudod ráerőltetni. Lehet, hogy pár hét múlva már ő fogja jobban kérni.

2012. ápr. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
az én kisfiam sem issza a tápszert tejet meg nemis ihat mert érzékeny rá nekünk a védőnő azt mondta h az a lényeg h tejtermék legyen a szervezetébe ha nemis tej pl joghurt kefir turó rudi kinder tejszelet sajt
2012. ápr. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
90%

Kislányom semmi tejes/tápszeres/tejitalos dolgot nem volt hajlandó meginni. Hiába volt más márka, más ízesítés, akkor sem kérte. Egy idő után meg már próbálkozni sem volt kedvem, mert tök jó, hogy több ezer Ft-ért megveszed a különféle tejes italokat, a gyerek meg nem hajlandó elfogadni..., ja és mindegy volt, hogy miből akartam neki adni, egyszerűen nem szereti és pont.


Ha eszik tejtermékeket a fiad (joghurt, kefir, tejföl, sajtok, túró stb), akkor már nem is kell aggódnod.

Ha eszik tojást és húst, akkor pedig megvan a fő fehérjeforrás, így megint csak nem lesz gond!


Kislányom 10 hónapos kora óta nem kér tápszeres-tejes dolgokat, így a fent említett ételeket adom neki. Joghurtot szinte minden nap eszik, tojást és húst imádja. Úgyhogy nincs pánik. :)


Miket eszik amúgy a fiad?

2012. ápr. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! A túró,tejföl,joghurt az persze be jön neki és eszi is.:) Azt a Hippes csodát még kipróbálom.Nem nagyon erőltetem a dolgot,ha semmi nem jön be próbálkozom pár hét múlva.Van két nagy tesó hátha azoktól kedvet kap.


Köszönöm a tanácsokat!!!!!!!

2012. ápr. 3. 14:14
 8/20 A kérdező kommentje:
Minden evő a szentem!!!! Hús imádó! Minden tejterméket elfogad csak a tejet nem.A cukkinin kívül bármi jöhet!!!!
2012. ápr. 3. 14:17
 9/20 anonim ***** válasza:
90%

14:14-es vagyok: akkor, ha sok minden megeszik nem lesz baj.

Vegyes táplálkozás a lényeg, nem pedig csak és kizárólag a tej.

Lányom most másfél éves, és jó pár hónapig próbálkoztam (és kitartó is voltam), de ő ilyen, hogy ezeket a folyékony tejes dolgokat nem kéri (legyen az porból vagy rendes tejből, vagy ízesítve...).

A lényeg, hogy mellette jó evő, így ha máshonnan, hát máshonnan, de megszerzi a szervezete a fontos tápanyagokat.

2012. ápr. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Köszi!!! : )
2012. ápr. 3. 14:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!