Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csinálja ezt a babám az...

Miért csinálja ezt a babám az evéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Idáig mindent szépen megevett abszolút nem volt válogatós. Most csak akkor eszik meg valamit ha olyan kedve van. Mindenre kinyújtja a nyelvét. Semmit nem vesz a szájába. Még olyan dolgokat se amit eddig megevett és szeretett (répa a húslevesből). Mindenre csak öltögeti a nyelvét. És ez már több mint két hete tart. Aztán van egy olyan pillanat amikor meg csak úgy tömi be a szájába azt az ételt amit előző nap még meg se fogott. Alig eszik valamit, tegnap kiváncsiságból adtam neki olyat amit tudom hogy szeret azt egyből bevágta tehát tuti éhes. Miért csinálja??? Válogatós lesz? Fog bizti nincs a dologban, meg amint írtam több mint két hete csinálja...

2012. ápr. 3. 14:33
 1/7 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem odaírni, hogy 10 hónapos múlt.
2012. ápr. 3. 14:33
 2/7 xStefix ***** válasza:

Most ilyenje van éppen. :)

Lehet, hogy most kicsit válogatósabb szakaszban van, vagy ilyen módon játszik az étellel (és veled), vagy próbálkozik vele, hogy meddig terjed az ő kompetenciája.. bármi lehet.

Szerintem túl sokat ne foglalkozz ezzel. Ha nem látsz rajta aggasztó jelet (pl. betegségre utalót), akkor valószínűleg nincs nagy baj. Persze azért próbálkozz nála rendszeresen és kitartóan, de mindenáron erőltetni nem érdemes. Azt azért mondjuk érezze, hogy az evés nem játék és ne kínáld őt agyba-főbe különböző ételekkel, ha valamit épp nem eszik meg, nehogy pont erre szokjon rá. Pl. legyen egyvalami kedvenc a talomban, ha épp nem akar enni, de ha azt se kéri, akkor hagyd rá. Majd eszik, ha megéhezik. De ha csak csupán hobbiból, játékból brahizik veled, azt azért sokáig ne hagyd.

Szóval valahol az arany középúton maradj szerintem.

2012. ápr. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bizony, vannak ilyen időszakok! Kislányom 13 hós, és most vagyunk túl egy "utálom a zöldségeket" korszakon. Eddig mindent megevett, de most csak a krumplit. Hát nehéz volt átvészelni. Mindig próbálkoztam mással is, és most a napokban kezdi elfogadni a többi zöldséget. Amiket imádott nem ette meg. Volt a kifújós korszak, nyelvet kinyújtom korszak, most a szimplán kifolyatom a számból korszak van :)) Én meg eléggé őszülök... :D
2012. ápr. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 xStefix ***** válasza:

Nálunk volt már leves-korszak, párizsi-korszak, csemiubi-korszak, vajas kenyér-korszak.. Régen az epres joghurt volt a minden, most az őszibarack a menő.. Anno a banán kellett, most az alma..

Szóval igen, mindig lesznek ilyenek. :)

2012. ápr. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor megnyugodtam, hogy nem egyéni. Nekünk is volt az elején kifújós korszak, most van a nyelvöltögetős, és akkor lélekben felkészülök a szájból kifolyós korszakra. :-)
2012. ápr. 3. 19:24
 6/7 anonim ***** válasza:

3. vagyok

Bocsi az off-ért, de xStefix-et kérdezném: mikortól adtál epres joghurtot? Írtad, hogy volt olyan korszak is. Már adhatok 13 hós kislányomnak?

2012. ápr. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xStefix ***** válasza:

Hű, jó kérdés... Mi nem voltunk allergiásak, úgyhogy szerintem adtam már 1 éves kora után, de nem tudom pontosan. De a legtöbb táblázatban 2 évtől írják a magok miatt.

Szerintem, ha tudsz olyat venni, amiben nincs mag, vagy házilag készíted és átpréseled az epreket + nincs allergiaveszély, akkor kipróbálhatod már. Remélhetőleg nem lesz gond.

2012. ápr. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!