Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehetséges hogy a (3 hós)...

Lehetséges hogy a (3 hós) babám rászokott arra hogy a cicimmel "altatja el magát"?

Figyelt kérdés

Éjszakánként fekve szoptatok, gyakran elalszunk így mindketten.

Lehet hogy emiatt csinálja azt,hoyg napközben azt hiszem éhes, odaadom a cicit, szív rajta párat majd ájulásszerűen elalszik?


MOstanában össze vissza (sűrbben) eszik egyébként is, ezért nem tudok különbséget tenni hogy vajon tényleg éhes-e vagy csak elaludni kell neki a cicim, de most hogy már vagy harmadszorra csinálta ezt, felmerült bennem a fenti kérdés.


2012. ápr. 4. 12:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lehetséges, az én picúrom ugyanígy volt.A csecsemősök ekkor azt tanácsolják, hogy fel kell piszkálni, hogy szopizzon rendesen, de én a helyedben nem aggódnék, ha a sűrűbb részt is kiszopizza máskor a "rendes" etetésénél.Én örültem ennek a szokásának, mert amikor már végigaludta az éjszakát, akkor ez egy biztos altatási módszer volt nálunk.(ezért engem megköveznek, mert az okosok szerint ez nem való)
2012. ápr. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nekem ezzel csak az a bajom,hogy mi elég aktív életet élünk, sokat utazunk, kirándulunk. Mi lesz ha ez odáig fajul,hogy már csak és kizárólag cicin hajlandó elaludni?


Nekem így is nehezemre esik a szoptatás ha nem otthon kell megetetnem a kicsit.

2012. ápr. 4. 12:38
 3/5 anonim ***** válasza:
inkább az a furcsa, hogy 3 hónaposan jött erre rá, ez teljesen normális, a legtöbb baba újszülött korától cicin alszik el :)
2012. ápr. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%

Az a gond ezzel, hogy a mai ember életvitelébe nem mindig passzol bele. Biztosan megköveztek most, de én ezért sem értek egyet az igény szerinti szoptatás azon módjával, hogy akár óránként is mellre kell tenni a gyerkőcöt.

Az ősasszony idejében több nő segédkezett a csecsemőnél, a mai Afrikában is így van, sőt, egyszerre többen(!) is szoptatják. Így jut idő más teendőkre is.

Ha viszont belegondolunk, hogy a magyar nő szinte mindennel egyedül van otthon, háztartás, többi gyerek, férj stb, akkor máris elgondolkodtató, hogy valóban az-e a legjobb megoldás, hogy a gyerek egész nap a cicin lógjon...

Nem azt mondom, hogy tartsuk a szigorú 3 órát, de valami rendszert én mindenképpen felállítanék (a babám nyugodt, kiegyensúlyozott), amibe az is benne van, hogy a cicit lehetőleg evésre használja. (ritka kivételtől eltekintve)

Én másképpen is meg tudom nyugtatni, sokat van ölben, kendőben.

Ha szopi közben elalszik, akkor nem lakik jól, majd 1 óra múlva megint éhes lesz. Ha van erre kapacitásod, hogy egész nap szoptass, persze szíved joga.

Nálunk az esti altatásnak szertartása van, ez nagyon sokat segít az elalvásban. A babám pontosan ki tudja számítani mi után mi következik.

2012. ápr. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyre megerősödnek a szopóizmai, megnő a kis gyomra, kezd mohósodni, s akkor szerintem már nem így lesz.Sok baba van így, nincs mit tenni, türelemmel kell lenni, általában fél éves koruktól kezdve már más is leköti őket.Addig kemény meló, de megéri kibírni,mert ez nekik nagyon fontos.Tarts ki, vagy próbáld meg egy kicsikét kihúzni a nem cicis időszakot,pl. tereld el a figyelmét, ha tudod.
2012. ápr. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!