Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónaposan kell másznia?...

Hány hónaposan kell másznia? 8 hónapos és a hasán fekve hátrafelé kúszik 4 kézláb kutyázik de nagyon bizonytalan még, ebből egyhamar nem lesz mászás.

Figyelt kérdés
Felállni sem áll fel, megültetve se marad úgy. Ez baj? Az orvosnál csak annyit kérdeztek hogy kúszik? Hát én nem tudom mit lehet kúszásnak nevezni. Ha valahová leteszem, 5 perc múlva nem ott van de inkább forog a tengelye körül.
2012. ápr. 4. 14:35
 1/9 anonim ***** válasza:

Az én kislányom is ennyi idős és pont ezt csinálja!

A kisfiam anno nem mászott soha. 10 hónapos koráig csak kúszott, onnan felállt és ment.

De ő sohasem húzta maga alá a lábát. Ezért gondolom azt, hogy nemsokára mászás lesz a vége ennek a négykézláb hintázásnak.

Én nem aggódnék. Főleg, hogy az én kislányom is szóról szóra annyit tesz, amit te leírtál.

Még talán annyi, hogy kétszer sikerült neki négykézlábból támasztott ülésbe felnyomnia magát. De ez csak kétszer volt.

2012. ápr. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

nálunk ez volt a sorrend:

megfordulás (6 hósan), kúszás (7), felállás (10), ülés (10), mászás (10,5), járás (14)


Javaslom, kérd ki gyógytornász, fejlődésneurológus véleményét, ha aggódsz! Ők majd mutatnak olyan gyakorlatokat, amik jók lesznek nektek.

2012. ápr. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

1 évesen "kell" csak.


az én lányom is itt tart, 8 hónapos szintén.


a tesója 7 hósan ült és kúszott. azt nem tudom, mászni mikor kezdett, de 10 hósan állt fel, és 14 hónaposan kezdett el menni.


van még ideje :)

2012. ápr. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Jaj,dehogy menjél te bármiféle gyógytornászhoz.Kúszni 9 hónapos korig kell,szóval a picikéd máris gyorsabban halad mint a nagykönyv :) Mászni 11.hónapig "kell".Ne akard siettetni semmivel,hadd haladjon a saját ritmusa szerint.
2012. ápr. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Semmi baja nem lesz a picinek attól, ha a gyógytornász megnézi, és tornászik vele egy jót. Max. jól érzi magát, és jobbat fog aludni utána, anyuka pedig megnyugszik.

Egypár otthoni gyakorlat és a mondókák, énekek sem fognak megártani, inkább színesítik a hétköznapokat, jó kedvet csinálnak babának-mamának egyaránt.

Egy szakember előbb megnyugtatná szerintem a kérdezőt, mint az amúgy jószándékú válaszadók, akik nem látják, nem is ismerik a picit...

2012. ápr. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Általában 8-10 hónapos kor között szoktak mászni, de ha már kutyázik, akkor nemsokára mászni is fog.


"Felállni sem áll fel"

A felállással még ráér, általában mászás után szoktak kapaszkodva felállni.

"megültetve se marad úgy."

Ne ültetgesd! Valószínűleg mászásból fog oldalra kiülni vagy állásból leülni.

[link]

2012. ápr. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát az én lányom is sokáig kutyázot és kúszot. Majd 10 hónaposan felült és k.kicsivel késöbb mászot.Ha már kutyázik titi nem marad ki a mászás idő kérdése és megindul.
2012. ápr. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ! A védőnő azt mondta ráér a doktornő meg ennyit kérdezett hogy ha kúszik akkor oké.

Csak azért furcsállom, mert van vagy 10-15 ismerősünk akik egyidősek velünk (úgy értem a babámmal) és MINDEGYIK baba már feláll kapaszkodva, másznak, ülnek és már többen 2 hónapja!! Számomra volt furcsa hogy csak egyedül mi vagyunk "elmaradva" ennyi gyerek közül? Tehát ha 1-2 baba fejlődnek gyorsabban nem furcsállanám, de így...

2012. ápr. 5. 20:22
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia

Az én kislányom most lesz 10 honapos 15 -én még ő sem mászik de állandóan négykézlábazik ,de még nem megy neki a mászás,ülni sem ül .Azt mondta a védőnő vigyem el dévényeshez mert levan maradva a kortársaihoz képest ,mert ha leültetem megkellene ülni,de ő még eldől.Nem tudom mit tegyek mert tudom ,hogy nagyon fájni fog neki ,de ha muszáj.....De nem egy kapkodos tipus még foga sincs neki

2012. ápr. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!