Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha 6 hónapos babám nem szeret...

Ha 6 hónapos babám nem szeret hason lenni, akkor később is tanul meg mindent? Mászás, kúszás, felállás, járás?

Figyelt kérdés
6 hónapos múlt a kislányom és nem szeret hason lenni. Emiatt nem is forog. Megfordult már párszor magától,de ennyi. Ha hasra fordítom 10-15 perc után elkezd nyűgösködni a fejét a kezébe temeti. Így nem is tud fejlődni. Kicsit el vagyok keseredve. Külföldön élünk itt nincs Dévényes, a védőnő sem jár túl sokszor. Tudom valamivel én fejleszteni?
2012. márc. 7. 11:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

elég furi kérdés, mert a nagykönyv szerint már le van maradva. nem piszkálni akarlak, csak hát...


mit csinál pontosan mikor nyügizik? mert ha nem sír akkor tök normális, és pont attól nem tud fejlődni, hogy ilyenkor felveszed. gondolj csak bele mekkora erőt kell kifejtenie hogy kússzon vagy épp megforduljon, négykézlábra álljon. ha te emelsz fel a testsúlyoddal megegyező tárgyat te is nyögsz nagyokat, igaz?



szóval hagyd egy kicsit, persze legyél ott, énekelj, finoman paskold a popiját, csörgőzz... :)

2012. márc. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Ne keseredj el. Az én babám sem akart forogni 6 hónaposan és hason is utált lenni. Most 1 éves, felül, feláll, lépeget a bútorokba kapaszkodva, próbál mászni, de a forgás most sem az erőssége. A forgást úgy tudod fejleszteni (nekünk ezt a koragondozáson tanácsolta a doki), hogy ráteszed egy plédre és a plédet fogva óvatosan átfordítod, majd vissza. Ezt nekünk napi 4-5-ször kellett csinálni.
2012. márc. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Nem veszem fel rögtön, csak ha már sír. Igen vannak csörgők, színes játékok. A feje búbjához teszem és úgy oldalra fordul, de nem hasra. Hason szoktam simogatni, puszilgatni, a popsiját paskolni. Semmi, ha nem akar, nem tudom erőltetni.
2012. márc. 7. 11:27
 4/23 anonim ***** válasza:

Fejét tartja, ha hasra teszed? feltámaszkodik a karjára?

Lehet, hogy gyenge a nyaka, és ezért nem szeret hason lenni, nem tudja tartani. Hat hónaposan kell forogni, oda-vissza. Utána jön a kúszás, legkésőbb nyolc hónaposan. Tudom, minden baba más, DE: ezek irányelvek, amire érdemes odafigyelni.

Hol van napközben? Minimum nagy járókában kell ilyenkor lenni, de inkább a földön, játszószőnyegen.

Kicsit le van maradva, érdemes megemlítened a védőnőnek. Tapasztalatból mondom, én mindkét gyerekemmel végig dévényeztem a csecsemőkort...

2012. márc. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: ne, szerintem te ne fejleszd, előbb szakember lássa. Ha itthon jártok, akkor itt, de ott is biztos van gyógytornász.
2012. márc. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Nyugi,igen valszeg lassabb lesz.Lányom is ilyen, 8 hónaposan aztán le se lehetett állítani annyit forgolódott.Nem kell minden babának fél évesen már járnia...
2012. márc. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Szia.

Igen valamivel később.

De ne rohangálj azzal a gyerekkel sehová sem.

Az én fiam 7-8 hónapos volt mire eltűrte,hogy 2 pecig hason legyen annyira utálta.Aztán rájött,hogy nagyobb lett a világ és magától egyik napról a másikra csinált mindent.10,5 hónaposan pedig el is indult.Nem kell mindennek a nagy könyv szerint történnie.Késik 1-2 hónapot és akkor mi van?Majd behozza a lemaradást.

2012. márc. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet azokkal, akik a kivárást javasolják. Igen, vannak babák, akik mindent csinálnak, csak később. Ők szerencsésebbek. És vannak, akiknek igen is kell egy kis segítség. Nem jó, ha a gurilás, kúszás-mászás kimarad, a felállás nem minden!

A "lusta baba" kategóriát el kell felejteni, nincs lusta baba, csak olyan, akinek valamiért nehezebben indulnak be a dolgok. Hogy tisztán láss, meg kell nézetni szakemberrel, ez még nem jelent "rohangálást".

2012. márc. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

De igenis van lusta baba!!!!!

Kedves utolsó,te valami nagy dévény-fan vagy,az már tisztán látszik!

Kérdező:várj mág egy hónapot legalább.Mivel megcsinálta már a forgást,TUDJA!CSAK NEM AKARJA CSINÁLNI!Nagy külömbség a nem akarom meg a nem tudom!

2012. márc. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Nem vagyok dévény-fan, és nem is fizetnek a reklámért :)

Gyógypedagógus vagyok, és nagyon sok tanulási zavaros gyereket vizsgáltam, és a korai mozgásfejlődésnek van szerepe. Gyakran mondják az anyukák, hogy "lusta baba volt", "nem mászott", "rögtön felállt" stb.

Persze a sok ezer problémamentes gyerek előéletét nem ismerem, de ezek az én tapasztalataim, csak segíteni szeretnék.

2012. márc. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!