Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van akinek azt mondták nem...

Van akinek azt mondták nem jól tette, hogy húzogatta a kukiját?

Figyelt kérdés
sokan mondják védőnők, gyerekorvosok, hogy nem szabad, ha meg valaki szépen elintézi azt mondják jól csinálta.

2012. ápr. 4. 19:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Amit nem szabad:Erőszakosan,rángatni,vagy erőltetni addig amikor már amúgy fáj a gyereknek.mondjuk iylet nem hiszem (legalábbis remélem) ,hogy bármelyik szülő is csinálna.

Szabad:(és kell) fürdés közben,óvatosan visszahúzni,amig a fityma vagy a fék engedi. Alatta is kell egy öblítés egyrészt,másrészt igy megelőzhető a letapadás és a túlzott beszűkülés.

2012. ápr. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ebben sose lesz egyetértés.

Két fiammal is úgy jártam, hogy finoman húzogattuk, öblögettük, aztán mindkettőnek fitymaszűkülete, sőt gyulladása lett.

Most a legkisebbet már 2 hónaposan megmutattam egy urológus professzornak, mert gondoltam, az én gyerekeim genetikailag ilyenek.

Hát Ő mondta, hogy a két nagyobbnál pont ez a tréningezés volt a gond, mert a legkisebb mozgatásnál is mikrorepedések keletkeznek, amiken bejutnak a kórokozók. Ez gyulladást, hegesedést, tényleges fitymaszűkületet okozhat. Így most nem nyúlunk hozzá. Másfél éves korában kell majd újra megmutatnunk a dokinak, meglátjuk, beválik-e a dolog.

Amúgy annyit mondott még, hogy a tényleges fitymaszűkület nagyon-nagyon ritka, a szülők által előidézett annál gyakoribb.

2012. ápr. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem elég sűrűn kell vizelettenyésztéshez vizeletet gyűjtenem a fiamtól (most 8 hónapos). Már 2 hónaposan teljesen visszahúzható volt a fitymája, nincs letapadása, mint általában a a legtöbb babának. Amikor a tenyésztéshez veszem a vizeletet előtte teljesen hátra kell húznom a fitymáját és le kell fertőtlenítenem. Amúgy könnyen hátrajön neki, mégis ilyenkor ahogy a előző írta nagyon apró kis repedések lesznek a fityma végén, ahogy megfeszül, alig lehet őket látni. Hamar begyógyul, de én is ezen aggódom, hogy nem lesz-e belőle probléma. Én amúgy nem húzogatom neki a fürdésnél éppen ezért. A vizeletvételnél is csak azért, mert az orvos a lelkemre kötötte hogy így csináljam, mert 2 hónapos kora óta nem volt negatív tenyésztéseredménye, és arra gondolt hátha a mintavétel a probléma (amúgy a sima natív vizeleteredményei általában rendben vannak). Szóval szerintem nem biztos hogy jó ötlet húzogatni, mert lehet hogy tényleg abból lesz a fitymaszűkület. A letapadás (cellularis adhesio) ami miatt amúgy húzogatni szokták, az teljesen más és magától megoldódik többnyire 3 éves korig.
2012. ápr. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2012. ápr. 5. 06:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!