Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tanácsoltok, adjak még...

Mit tanácsoltok, adjak még neki gyógyszert? (tovább lent)

Figyelt kérdés

Babám 1 hónapos, beteg tesójától elkapta ő is a nyavalyát. Túl vagyunk 6 nap antibiotikumon, de még mindig van az orrában váladék, csak legalább már nem sárgás-zöldes.

Eddig nem köhögött, most viszont az kezdődött, meg mint ha le lenne tapadva neki. Még az elején mondta az orvos a Sinupret cseppet, köhögésre. Eddig nem adtam neki, mert csak az orrából jött a cucc, úgyhogy orrcseppeztünk az antibio mellé. Elkezdjek most neki még adni Sinupret-et is? (Érdekes amúgy a tájékoztatója, mert az elején írják, hogy terhesség, szoptatás alatt, és kisgyermekeknek nem szabad az alkohol tartalma miatt, pár ponttal lejjebb meg már a csecsemőknek való adagolás van...)

Köszi a válaszokat előre is!


2012. ápr. 5. 08:59
 1/7 anonim ***** válasza:

1 hónapos baba még olyan picike, én nem mernék neked egyértelmű tanácsot adni. Lehet, elkezdeném a Sinupret-et, de ha rám hallgatsz, egy telefont a doktornak megér ez az ügy! Csak egy kérdés, ő válaszol, és nyugodtabban cselekszel.

Jobbulást! :-)

2012. ápr. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
fekvö babáknak nem is szoktak ilyet adni, mert nem tudja rendesen felköhögni, és ami felszakad az inkább ott marad.
2012. ápr. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én adtam már Sinupretet a kisfiamnak pont azért, hogy az antibiotikumot elkerüljük. Bár ő már 6 hós volt akkor, nagyon szépen helyrehozta, kb. 3 nap alatt leszámolt a kezdődő hörghuruttal. Calcimusc injekciót itattam vele mellette 2x0,5 adagban, + Panadolt első 2 nap 3x, aztán 2 napig 2x. Orrszívóztam kb. napi 5-6 alkalommal + Nasivin orrcsepp. Seperc alatt helyrejött, a köhögését a Sinupret 1 nap alatt csillapította.

Szerintem ha orvos mondta, akkor nyugodtan add neki.

2012. ápr. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja, azt elfelejtettem, hogy Sinupretből 3 x 10 cseppet kapott.
2012. ápr. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Délután tudom csak a dokit megkeresni, gondoltam addig hátha tudok másoktól tapasztalatokat gyűjteni.

Egyébként én is attól kapok sokkot, hogy ugye fel is köhög vmit, akkor jól belefullad... Ezzel hozta rám a frászt egyik éjjel, hogy köhögni kezdett, aztán meg levegő után kapkodni. Ezek után nem is nagyon fektetem, hanem inkább az autós hordozóban alszik azóta, meg gyakran szívom az orrát. Nem tudom mit rontok el mindig, a tesója is hazajött, egyből beteg lett, csak ő legalább nem ennyire :(. Nincs huzat, nincs átjáróház, és mégis...

2012. ápr. 5. 09:39
 6/7 A kérdező kommentje:

3. köszönöm neked is nagyon!

Nekünk ephedrin-es orrcseppet írtak... Már attól is kivagyok, hogy ilyen pici, és mennyi gyógyszert kapott már.

De lényeg, hogy jól legyen szegénykém.

2012. ápr. 5. 09:41
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem rontasz el semmit!!! Nem tehetsz róla, ha a nagyobbiktól elkap valamit! Sajnos ez lesz még így párszor! Én is megkérdezném a dokit, mielőtt adom neki, kislányom először 6 hónaposan köhögött, és akkor kapta ezeket a cseppeket, és hamar helyre hozta! Lányom másfél éves, de most volt neki influenzája, nagyon csúnyán köhögött, le volt neki tapadva, és éjjelente egyszer elkapta egy olyan köhögő roham, hogy majdnem megfulladt! Teljesen ki voltam, hamar felkaptam, megütögettem a kis hátát, sétáltam vele, ki köhögte magát, és aludt tovább! Majd reggelre megint annyira letapadt neki, hogy megint elkapta ez a köhögő roham, ilyen fulladásos szerűen! Majdnem két hét kellett, hogy teljesen elmúljon neki! Hívd azért fel a dokidat, és szívd a nóziját minél többször, hogy legalább az ne ingerelje a kis torkát! Jobbulást! Majd írd ki, mit mondott a dokid!
2012. ápr. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!