Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hetente 400 gr-ot hízik a...

Hetente 400 gr-ot hízik a babám. Ez nagyon sok, nem?

Figyelt kérdés
Szoptatott kicsim 5 hetesen másfélszerese a születési súlyának (ami 3100gr volt). Ez a nagy mértékű gyarapodás lehet valamilyen betegségnek a tünete? Esetleg lehet ettől beteg?
2009. jún. 16. 21:14
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Szia! Ne aggódj, biztosan nincs semmi baja. Az én kisfiam is szereti a hasát. Most 5 hónapos és 10 kg. Vannak jó hurkácskái. Nekünk azt mondta a doki, hogy jó anyagot kap.:-) Nekem is az elején több, mint 1,5 kilót hízott 4-5 hetente. Most már lelassult, szerencsére. Majd ha mozognak lemegy róluk. Jó babázást!
2009. jún. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%
Az orvos/védőnő nem szólt erre semmit? Szerintem ez nem normális, nem paráztatásnak mondom, de a növekedés is a hormonok miatt van, nem lehet, hogy kicsit sok van neki? Én kivizsgáltatnám/rákérdeznék szakembernél!
2009. jún. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%

Az én babám egy hónapos korára 1600 gr-ot hízott! A védőnő hozta rám a frászt, hogy beteg lesz, cukorbeteg, szívbeteg meg mit tudom én. A babám csak anyatejes. Nem is értettem, miről beszél, hiszen anyatejjel hogy lehetne már túletetni egy csecsemőt? Aztán felhívtam néhány szoptatási tanácsadót, orvost, jól körbejártam a témát, és mindenhol azt mondták és írták, hogy az első 4-6 hétben simán lehet ilyen sok gyarapodás, utána ez úgyis lelassul.

A babám most már 6 hónapos és tényleg lelassult, nem dagadt egyáltalán, gyönyörű szép baba.

Szerintem ne izgulj, örülj neki, hogy szépen fejlődik a babácskád!

2009. jún. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%
Lehet is meg nem is,meg kell nézetni.Könnyű arra hallgatni,aki azt mondja nyugi,nem lesz baj.az ijedősebbek meg beparáznak,hogy Úristen,mi van ha nem,.. Mi nem vagyunk orvosok,ezt nem dönthetjük el.
2009. jún. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%
Anyatejes babát nem lehet túltáplálni. Ha ő most ennyit hízik, akkor ez a normális. 1-2 hónap múlva úgyis lelassul! El ne kezdd fogyóztatni, vagy ritkábban szoptatni!:)
2009. jún. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azért látszik hogy a pontozás úgy megy hogy az ember kivel ért egyet...aki jót akar,de nem feltétlen dugja a homokba a fejét,az haszontalan válaszadó.....
2009. jún. 17. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm szépen a választ. Egy picit megnyugodtam.
2009. jún. 17. 09:20
 8/8 anonim ***** válasza:
Az elején gyorsabban híznak. Nekem az első hónapban 1 kg-ot hízott, majd 700 grammot, utána 500 grammot, majd fokozatosan egyre kevesebbet.
2009. jún. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!