Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az orvos hetente írta elő a K...

Az orvos hetente írta elő a K vitamint, mert gyorsan gyarapodott a babám /4 hós/, volt ilyen nektek?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 28. 10:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
a k-vitamin a véralvadáshoz szükséges, köze nincs a hízáshoz. A mi babánk is gyorsan gyarapodott, de havonta kellett adni neki.
2010. ápr. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

K vitamint nekünk az első hetekben kellett csak adni.... nem értem.

Nem a D vitaminra gondolsz?

2010. ápr. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Vigantol?
2010. ápr. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem is hetente kellett adnom neki, pedig viszonylag lassan hízik a babám. Nincs összefüggés szerintem sem, talán orvosfüggő (a mi dokink minden babának heti egyet ír elő).
2010. ápr. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom anyatejes babáknák 2 hetente 1szer kell kapniuk!De csak amig kizárólag szopizik!
2010. ápr. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nyálkás volt a kakija, ez alapján írta elő és a fejlődéssel magyarázta. Kicsit sántított, azért is tettem fel itt a kérdést, hátha valakinek volt ilyen tapasztalata.
2010. ápr. 28. 11:17
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekünk havonta 1et írt elő a doki néni, és amióta kap pótlásnak tápszert így sem kellet emelni vagy ritkítani az adagot.
2010. ápr. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

K-vitamin

A K-vitamin kisebb részét a táplálékkal kapja a szervezet, legnagyobb része a bélbaktériumok hatására a táplálékból keletkezik. Születéskor a bél steril, s az első 1-2 nap lepik el a belet azok a hasznos és szükséges baktériumok, amelyek az emésztéshez nélkülözhetetlen bélflórát alkotják. Az első héten az újszülött kevés táplálékot vesz fel. Tudjuk, hogy a női tej nem tartalmaz K-vitamint, ezért ebben az időben kevés K-vitamin keletkezik a bélben és szívódik fel a vérbe. K-vitamin hatására készíti a máj a véralvadásban nagy szerepet játszó protronbint (az egyik véralvadási faktort). A protronbin szintjének csökkenése a 2-5 napon a legnagyobb. A K-vitamin hiány ezen keresztül felelős az újszülöttkori vérzéses megbetegedésekért. Szülés után még az újszülött osztályon K-vitaminnal látják el az újszülötteket. A K-vitamin bevitelét az újszülött első élethónapjaiban is folytatni kell kéthetente egyszer a kizárólag anyatejes csecsemőknél. Amennyiben a baba tápszert kap, vagy anyatejet és tápszert is kap, abban az esetben nem kell K-vitamint adagolni hozzá! Jó K-vitamin források a zöldleveles zöldségfélék, a brokkoli, a paraj, valamint a tej, tejtermékek, és a máj.


Mindezekből kiderült, hogy normál táplálkozás mellett az egészséges kicsiknek a D-vitaminon és a K-vitaminon kívül más vitaminkészítmény adása nem szükséges. E két vitamin adagolásánál pedig mindig tartsuk be az orvos által előírtakat! Abban az esetben viszont, ha valamilyen betegség szükségessé teszi, akkor a megfelelő vitamin vagy vitaminkombináció adása feltétlenül indokolt!

2010. ápr. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekünk havonta egyszer kell a Konakion. Ez van a kórházi záróján is.
2010. ápr. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! A fentiek alapján úgy tűnik, nincs összefüggésben a fejlődéssel :( akkor vsgy én értettem félre az okát vagy az orvosnak volt rossz napja...
2010. ápr. 28. 11:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!