Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nemsokára szülök, de a babám...

Nemsokára szülök, de a babám apukájával nem élünk együtt. Hetente 2-3 alkalommal fog átjönni, mindig kb 1-2 órára. Szerintetek ennyi idő elég, hogy kialakuljon a kötődés? És mind az apa, mind a baba részéről?

Figyelt kérdés

Ennél több időt nem tud velünk tölteni, legalábbis egyelőre. Remélem, hogy nem kell majd mindig bemutatni apát, ha átjön... Bár más családok is vannak, ahol az apa sokat dolgozik, vagy külföldön, stb, és azért ott is kialakul egy normális kapcsolat. Vagy nem?

Nagyon szeretném, ha a pici a lehető legkevésbé sínylené meg ezt a dolgot. Apának más van másik két lánya az előző házasságából, imádja őket. Remélem, a mi kicsinket is ugyanúgy fogja szeretni, még akkor is, ha nem él velünk! Mi a véleményetek?


2010. máj. 2. 21:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

hát, szerintem ez nem túl jó a picinek, heti 2-3x 1-2 óra, nem hiszem, hogy ennyi elég lenne , ahhoz, hogy a fejecskéjében az APA kép meglegyen róla.

nem oldható meg, hogy együtt legyetek? ha csak annyit is lát a gyerek belőle, hogy megjött a melóból, meg zuhanyzik , eszik és megy aludni, legalább tudja, hogy ő is hozzátok tartozik. szerintem, bár nem vagyok/voltam ilyen helyzetben, de nem hiszem , hogy ez jó lenne. bár nőttek fel gyerekek ezrei apa nélkül is. de a család azért mégis fontos, hogy együtt legyen.

2010. máj. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy nem tudtok a picinek egy teljes családi hátteret biztosítani, mert csodás dolog. Az én kislányom először is hozzám kötődött hónapokig, most az 5. hónapra már minden nap hatalmas mosollyal köszönti az apját, még akkor is amikor egy hétre el kell utaznia és nem látják egymást. Kb a 4. hónapban kezdte el felismerni, hogy ő az apja..imádja most már, régen csak sírt tőle. Ezért aztán ne lepődjetek meg, ha az elején nem fog mosolyogni a kicsid neki!
2010. máj. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
24%

Mért nem él veletek azt nem irtad?!

Már nem vagytok egyutt?

2010. máj. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem az a lényeg, hogy miért nem vagyunk együtt. Nem vagyunk együtt, és kész, változtatni nem tudok rajta, de szeretném a lehető legjobbat kihozni a helyzetből.


2. válaszoló! Ti sem vagytok együtt, azért kellett a babának a 4 hónap? Vagy csak egész nap az anyukával van, és ennyi idő kell, hogy apukát is megszokja? Első baba, nincs sok tapasztalatom.

2010. máj. 2. 21:54
 5/12 anonim ***** válasza:
Kb 3-4 hósan kezdi felfogni, hogy apa is van.
2010. máj. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%

Szia!


Szerintem meg elég. Ha egyszerűen csak sokat dolgozna az apukája, akkor sem látná sokkal többet. Én is gyakorlatilag egyedül vagyok a gyerekkel, de olyan ismerőst is megismer már, akit gyakrabban látott (6 hetes!), és már most mosolyog neki, sőt!!! ha hallja a nevét, már akkor is mosolyog!

Mi majd 4-5 hónapos korában fogunk először találkozni az apjával, addig mi sem tudjuk megoldani, de nem izgulok, egész biztos vagyok benne, hogy imádni fogják egymást. :-)

Szerintem nálatok sem lesz gond! Kitartás és ne izgulj emiatt, minden kialakul majd!

2010. máj. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az én párom sokat dolgozik, csak reggelente tud vele lenni pár órát, na és a 2-3 szabadnapján. Ez is kevesebb az átlagtól. Mindig egyedül fürdünk, pedig az apukák szeretik a kicsiket fürdetni.

Az is több a semmitől, amennyit írtál, hogy annyit tud veletek lenni. Ha rendszeresen találkoznak, úgyis megismeri, meg ha mondod neki, hogy jönni fog apa, meg ilyenekről beszélsz neki, tudni fogja.

2010. máj. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást! Ránk fér :) Remélem, hogy jól alakulnak majd a dolgok. A pici is érezhet valamit, mert elkezdett fájdongáni a hasam. Reménykedem, hogy ez már a szülés, 4
2010. máj. 2. 22:13
 9/12 A kérdező kommentje:
40 hetes vagyok :)
2010. máj. 2. 22:13
 10/12 anonim ***** válasza:
Szia,szerintem nem kell ez miatt aggodnod majd kialakul,különben is a picikek meg erzik,hogy kik a közeli hozzatartozok,meg ha neha is talakoznak!!!Erezni fogja kicsiked ne izgulj,hogy ö az apukaja!!!!!!
2010. máj. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!