Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fogzástól lehet lázas? Volt...

Fogzástól lehet lázas? Volt már ilyen valakinek a babájánál? Meddig tartott?

Figyelt kérdés
Kislányom 10 hónapos lesz. 5,5 hónaposan kijött a két alsó foga. Azóta semmi. Most úgy látom felül több is jön neki, sőt már egy kinn is van, ami meglepő, hogy nem a metsző, hanem mellette. 3 napja lázas, napközben ingadozik. Ma reggel 39,5 volt. Doki látta, más tünete nincs, kicsit piros a torka. Ő valami vírusos betegségről beszélt, ami 1 éves kor körül jelentkezik a babáknál, és kiütések jönnek rajta a láz után. Teljesen tanácstalan vagyok, pénteken kell visszamennünk a dokihoz.
2009. jún. 16. 21:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen ilyen nálunk is volt!5 nap láz és utánna kiütés!Fogzás miatt lehet láza mehet a hasa.
2009. jún. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt, 3 fog jött egyszerre felül, viszont szájpenészünk is lett közben! 3 napig tartott, kúpot kapott! Doki szerint legyengült az immunrendszere!
2009. jún. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sokan mondják, hogy lehet lázas, de ez nagy tévedés. Nem a fogzás miatt lesz lázas a baba, hanem a láz miatt durrognak ki a fogacskák. Összekeverik az okot az okozattal.

A láz soha nem a fogzás miatt van, annak mindig más okai vannak.

2009. jún. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Első válaszoló: mi volt a neve a betegségnek, ha még emlékszel, és mivel kezeltétek?
2009. jún. 16. 21:40
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam minden fognál belázasodik, de csak egy napig tart. Ilyenkor felmegy akár 39C-ra is és megy a hasa egy-két napig. 14 hónapos és 5 foga van.
2009. jún. 17. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Már nem emlékszem, SAJNÁLOM!Fog niatt még mi sem voltunk lázasok, csak a hasa ment!Az arca szokott bevörösödni!
2009. jún. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Sziasztok!Én is nagy gondba vagyok,mert 3. napja 37-38C között van az 1 éves kislányom láza.8 foga van,észrevettem,hogy hátul kibújt egy rágófoga,de még csak egy kis sarka van kint.Szerintetek ettől lehet szinte 2 napja folyamatosan 37.5,éjszakára 38.2 a láza?Arra gondolok,hogy a nagyja a fognak még nincs kint,és ettől lehet.Semmi más baja nincs hála istennek,kicsit nyűgösebb az átlagnál.Feleslegesen nem akarom,hogy antibiotikummal telenyomják!Szerintetek?
2009. júl. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!