Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jo igy a napi eves a 8 es fel...

Jo igy a napi eves a 8 es fel hos lanyomnak?

Figyelt kérdés
reggel 8-kor 180 vagy 200 tapszer.utanna egy ora jatszas es utnna alszik egesz 12 -ig akkor ebed fozi husival 100-150 mililiter.(tobbet nem hajlando enni,mindent eszik amit adok neki) egesz 15 oraig semmi csak keksz kenyer heja vagy ha eszek olyasmit amit o is kaphat.akkor tapszer 150 ml.utanna egszen 19-20 oraig turo rudi belole a turo,vagy ha ugy latom ehes akkor akkor adok neki gyumi pepet.19-20 orakkor tejpep 150 vagy kevessebb ml.es meg fent maradok ejjel 12 ig hogy adjak eki tapszert mert csak akkor alszik reggelig na persze ejjel ker tat is. jol csinalom ezt az egeszet vagy elrontottam valamit. elso baba es csak onnan tudom ezeket amiket innen szoktam olvasni.
2009. jún. 16. 23:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia.Az én kislányomnak a következő a napirendje.8hónapos lesz jövőhéten. 7 körül 170ml tápszer,10 körül gyümölcs,aztán alszik,13körül főzelék 100-150ml,játszunk aztán alszik még egyet,16körül tejpép-gyümivel 140ml,aztán játszás,19-20 óra között tápszer 120-170ml között.Alvás,és éjjel 2 körül eszik 170ml. Úgy látom nálatok nagyon gyümi nincs,vagy pont nem irtad. Mekkora a súlya ? Én azért is adok neki többször enni,mert kicsi a súlya 6300gr 70cm...
2009. jún. 17. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

szia! az én 8 hónapos fiam reggel tápszert, tízóraira gyümölcspépet, 1 órakor husis főzeléket, délután tápszert este tejpépet kap. így éjjel nem kajál.

a mennyiséget nem írom, mert mégiscsak pasi, nem baj, ha a Te babád nem eszik annyit, mint az enyém :)

a lényeg, hogy kicsit meg kellene fordítanod a délelőtt és este kajamennyiségét. úgy látom, nem tízóraizik a kicsid, szerintem érdemes lenne bevezetni. így arányosabban ehetne és elmaradhatna előbb-utóbb az éjféli hami. szerintem fontos, hogy legyen pontosan kialakult evési szokásotok (ne legyen, hogy egyszer van gyümi, másszor nincs).

Sok sikert és jó egészséget!

2009. jún. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

sziasztok!!

sajnos a reggeli utann elalszik es csak 12 fele ebred fel de ha hamarabb ebred akkor ha adok neki gyumit akkor nem eszik eleg fozit meg kevesebet mint amennyit eddig,ja probaltam neki 10 orakkor adni gyumolcsot de egyszeruen nem kellett neki ezert maradt a gyumi delutanra vagy estere. kb 8,5 kilo es 75 cm.szerintetek mit tegyek akkor?

2009. jún. 17. 22:55
 4/9 A kérdező kommentje:
jo de akkor minden nap koltsem fel 10 orakkor hogy egyen gyumit? de ha felkotom fog enni ?
2009. jún. 17. 22:57
 5/9 A kérdező kommentje:
egyebkent koszi szepen az eddigi segitsegeket es tanacsokat !!! remelem nem gond hogy meg kerdek egy par dolgot? olyan tanacstalan vagyok !!! :(((
2009. jún. 17. 22:58
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia. Az első vagyok :) akkor ha 8 körül eszik,és utána fent van még,akkor mielött megy aludni adj neki egy kis gyümit,nekem mindig azt mondja a védönő nem baj ha nem eszik meg pl.1 egész banánt,akkor egyen egy felet vagy amennyit kíván.Akkor lehet elcsámcsog vele még egy 20percet,és akkor késöbb megy aludni,tivább alszik és biztosan tud ebédelni is :) Én igy szoktam,az én kislányom elég rossz evő,próbálkozok mindennel :)Egyábként délután is kaphat attól még gyümit vagy amit szeret :)én két etetés között mindig adok neki,jó az igaz,hogy majdnem egy idősek a babáink,de azért van köztük súly különbség :)nem csinálod rosszul :)gondolom jó evő is a baba ...csak igy tovább.

Minden jót

2009. jún. 18. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
szia.hat probaltam a tegnap mielott mar lattam hogy almos es aludni keszul adtam gyumolcsot es szo szerint oklondozott tole hat nem eroltettem.ma megint adtam neki kesobb 10:30 kor (azt hittem hogy a tegnap azert nem ette mert koran volt) es ma szo szerint kihanyta amit a szajaba adtam es meg a reggeli tejbol is. :((( probaltam adnia kezebe hogy kostolgassa maganak hatha ugy eszik de ugy is oklondozott.hat neki nem esik jol a gyumi reggel,delelott,mikor kissebb volt is nem delelott adtam neki a gyumit mert ugy nem kellett neki hanem delutan vagy este vacsi elott egy kis idovel. hat koszike a segiteget arra jutottam hogy nem eroltetem ha nem kell neki akkor nem. Minden jot es jo egesszseget es jo falatozgatast a babaknak !!!!
2009. jún. 19. 23:17
 8/9 anonim ***** válasza:

Szió! tényleg ne erőltesd, ha ennyire tiltakozik a csöpp.

esetleg ha reggelire kevesebb kajcsit adnál és alvás előt kapna még egy kis repetát? nem nagy mennyiség, csak kevéske és ha hajlandó elfogadni, fokozatosan rá lehetne szoktatni a tízóraira. nem baj ha az nem gyümölcs.


egyébként pedig szerintem szépen fejlődik és a lényeg úgyis az, hogy kiegyensúlyozott, boldog baba legyen! ha Ő ilyen, Te se aggód túl! :)

Nektek is jó egészséget!

(második)

2009. jún. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
koszi szepen neked is a tanacsot !!! hat megprobalom a tejcsivel,kivancsi vagyok hogy reagal majd :))). minden jot megegyszer !!
2009. jún. 20. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!