Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor érte el babátok a...

Mikor érte el babátok a születési súlyát? Csak mert a dokink szerint 2 hetes korára kell elérnie, és mi ugyan gyarapodtunk, de még nincs meg a születési súly. Azzal rémisztget, hogy még kapunk pár napot, és ha nem, akkor tápszerezés jön.

Figyelt kérdés
2012. ápr. 6. 18:43
 1/9 Kerria ***** válasza:

hát én ilyenről nem hallottam még...


ha van tejed, és tudsz szoptatni, én nem adnék tápszert :(

bár nincs ellenemre, az én picim is tápos, de sajna nálam nem volt más lehetőség

2012. ápr. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha szopizik rendesen, akkor ne tápszerezd! :(

Egyébként szerintem nincs baj, hogyha nem sokkal kisebb a születési súlynál 2 hetesen. Ha sokkal, lehet gond, de arra sem biztos, hogy a tápszer a megoldás, sőt, szinte biztos, hogy nem.

2012. ápr. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%

Ha elég tejed van és nem túl vizes ne adj tápszert. Nekem sajnos muszáj volt adni tápszert is mert nem volt elég tejem, ráadásul nagyon kisebesedett a mellbimbóm és nem gyógyult be nagyon sokáig... meg is lett ennek az egésznek az eredménye nagyon hamar teljesen elapadt a tejem. Nagyon jók a mai tápszerek de azért az a jó ha minél tovább szoptatva van egy baba, így ha nem muszáj ne pótold tápszerrel amíg csak lehet (kivéve ha kevés vagy nagyon vizes a tejed mert akkor a babád nem tud rendesen fejlődni).

A kislányom hamar visszanyerte a születési súlyát (max. 1 héttel a hazaérkezésünk után), de Ő eleve alig vesztett a súlyából valószínűleg azért mert amíg nem indult be a tejem kapott egy kis cukros vizet a kórházban.

2012. ápr. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az enyém 2 hetesen még kisebb volt, mint amivel hazaengedtek a kórházból, így én akkor "önszántamból" kezdtem el tápszert adni neki, mivel még mindig fogyott...

Ha már elindult a gyarapodás, akkor szerintem nincs nagy gond. Ha meg már otthon vagytok, úgysem tudja a gyereket tápszerezni egyik orvos sem, ha az anyja nem akarja.

Nyugodtan lehet másik orvost választani, ha van a közeletekben másik gyerekorvos. :D :D :D

Persze mindez függ attól, hogy mekkora a baba születési súlya, összesen mennyit fogyott, hány hétre született, stb stb stb..

Gondolom mindent megteszel, hogy rengeteg tejed legyen, úgy mint pihenés, sok folyadék, tápláló étkezés, gyakori szoptatás (ennyi idős korban akár még ÓRÁNKÉNT is lehet, hogy szaporodjon a tej) ha kell, fejés...

2012. ápr. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kislányom 3270-el született, 3140-el hoztuk haza, első otthoni héten már megvolt a 20 deka hízás.
2012. ápr. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 xStefix ***** válasza:
100%

Igen, a dokid jól mondja, ezt a szoptatási szakemberek is így tartják.

Szerintem, mielőtt tápszert adnál, azért beszélj egy szopis tanácsadóval is, aki alaposan kikérdezne a szülés és az elmúlt napok történéseiről, mert ha ennyi idő alatt még nem értétek el a születési súlyt, az már mindenképp utánagondolást igényel!

(Nem ijesztgetésnek szánom, sőt, jótanácsnak, mert a 14 nap már tényleg határeset körüli.)

2012. ápr. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A lányom nem érte el a születési súlyát 2 hetesen. Senki se mondta, hogy ez gond lenne. Minden mérésnél azt nézték, hogy gyarapszik, van tejem és a gyerek szép egészséges. Lassan 10 hónapos, még mindig szoptatom és a tejemnek esze ágába nincs elapadni. Szépen esik mellette szilárdat minden gond nélkül. Valóban nem egy kövér baba, de vannak szép kis hurkái és láthatóan egészséges és folyamatosan gyarapszik.

Szerintem se nyúlj tápszerhez, mert a pótlással csak azt éred el, hogy elapad a tejed. Szoptatási tanácsadót javaslok Én is! Nekem rengeteget segített (ellentétben az orvossal és védőnővel... ha rajtuk múlt volna tápszeres lenne az Én babám is)!

2012. ápr. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is rossz tanácsot adott a gyerekorvos,sajnos megfogadtam, és nagyon bánom.Az én babám 1 hónap alatt 870 gr-ot hízott anyatejesként, de ránézésre! vékonynak találta, ezért azt tanácsolta kínálgassam táppal.Persze ennek az lett az eredménye, hogy a tejem nem állt be rendesen a gyerek igényeihez, s egyre kevesebb lett.Akkor persze azt gondoltam, hogy biztos éhezik miattam, pedig nem éhezett volna, de hittem a szakembernek, ergo igenis adnak rossz tanácsot.Pihenj sokat, igyál anyatejserkentő teát, s a baba megerősödik, és beállítja mi a jó.Én most így tennék.7 hós baba anyukája
2012. ápr. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mennyivel született, és most mennyi a súlya?

A két hét átlag, nekem is az első gyerekem majd három hét alatt szedte vissza a születési súlyát, de ő 3800zal született, és 3500-zal hoztuk haza. Három hét alatt jött vissza a születési súlya, de már nagyon figyeltük, utána sem hízott olyan hude nagyon soha. Fél évesen sem duplázta meg a súlyát. De egyébként nem sovány, egészséges, de nem egy óráiási darab.

Ezt azért mondják egyébként, amit az orvosod is mondott, mert előfordul néha, hogy egy-egy baba megálla a fejlődésben, mert túl kevés tápanyagot kap. Nekem pl egy barátnőm volt így, 6hetesen 3kg volt a 2800zal született lánya. Pedig rendszeresen látta védőnő doki, mégsem vették észre, hogy nem hízik a baba, azzal voltak elfoglalva, hogy szoptassa igény szerint. SZoptatta is 2óránként, de sajna nem volt elég a babának- így nem halt ugyan éhen, de nem is fejlődött. Végül a Heim Pál kórházban kötöttek ki, ahol egyből tápszert kapott és elkezdték ""hízlalni"" - még épp időben.

Persze nem akarlak rémisztgetni- de sajna ez is előfordul- jó hogy ilyen lelkiismeretes a dokid! Ha nem hízik, én adnék neki egy kis tápit. De inkább az a lényeg, hogy nagyon figyeljetek rá oda.

És majd a dokid eldönti, hogy mit hogy kell a babával csinálni!! fogadd meg a tanácsát, nem kell a tápszertől sem félni.

(nekem mindhárom gyerekem tápis volt, sajna nekem sose volt tejem, :(, de egészséges volt mind, egyik sem volt hasfájós, 1hósan átaludták az éjszakát, és nem voltak sírósak sem. :), De nem is ez a lényeg, hanem hogy figyeljetek a kisbabádra!!)

Jó egészséget nektek!

Majd írd meg mi lett vele- légyszi! Én a barátnőm esete óta mindig aggódok az ilyen kérdéseknél! :(

2012. ápr. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!