Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mekkora a 6 hónapos babátok?...

Mekkora a 6 hónapos babátok? Mennyivel született? Mit tud? Mikor töltötte be a 6 hónapot? A tiétek is simán bevág 1 evésre 1 bébis üvegnyi otthon készült főzeléket?

Figyelt kérdés
Az enyém naponta 2-3 üvegnyit szeret enni főzeléket,vagy gyümit. :-) Még csak 12-én lesz 6 hónapos.
2012. márc. 6. 15:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Igaz nekem már nagyobbak a gyerkők ( 6.5 És 2.5 évesek)de az első 3920gr-al született a 2.gyerekem 3380gr-al. én ne metettem őket mással a míg szoptattam őket esetleg ritkán pici gyümölcsöt turmixoltam nekik. Bolti kaját soha nem vettem. de kb 1 üveg kaja simán bement nekik! :) A kissebbik 6.5 hónaposan mászott 7 hónaposan már pár szót mondott. A nagyobbik gyerkő picit később csinált mindent! :)
2012. márc. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
az én fiam holnap lesz fél éves :) 3250gr-al, és 52 centivel született, és egész pontosan tudom hogy most 7800gr és 68,5 cm mert tegnap voltunk tanácsadáson:)az enyém is simán eszik ennyit, van hogy többet is, de van hogy kevesebbet:) mikor milyen kedve van:)
2012. márc. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2740 gr,49centivel született,6 hónaposan 7700 gr és 71 cm volt.nem semmi fejlődés,ja és kislány :-).imád enni,tizórai 2 alma banánnal keksszel,ebédre vagy két üveg vagy ha én főzök,akkor a nagyobbik tányérka tele. a többi még tápi, most akarom kiváltani az uzsit is.most 7hónapos 1 hetes.
2012. márc. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az én babám 1 hét múlva lesz 6 hónapos. 4 napja kezdtük a kóstolgatást. Még csak szopik. és egy kávéskanállal ha megeszik. Öklendezik,kiköpi. :-( El is vagyok keseredve. 7400 g. És nem csinál "semmit". mármint nem forog még.
2012. márc. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nyugi,még az enyém sem csinál semmit!

A püré elég híg? kezdetben folyós pürével érdemes próbálkozni,amit eléggé maszatolnak a babák,de rendszerint nem öklendeznek. Ha kiköpi,nem ízlik Neki. Nem tudom mivel próbálkoztál,de amit tanácsolni tudok,hogy próbáld az édesebbeket- pl sütőtök. Ezt szinte minden baba szereti! Vagy az alma,esetleg a banán. Sok sikert!! :-)

2012. márc. 13. 21:16
 6/10 anonim ***** válasza:

Lányom már nagyobb, most másfél éves, de azért leírom, nála hogy volt:

3330 grammal született, fél évesen 6900 gramm volt.

Simán megevett 180-220 gramm főzeléket egy evésre, nagyon jó volt az étvágya. Többet evett fél évesen, mint most másfél évesen! Legalábbis adagra biztos több volt (az persze más hogy most már mindent ehet, így annak más is az energiatartalma).

Soha nem volt nagy baba, egy évesen alig 9 kiló volt, pedig az étvágya hihetetlen jó volt mindig. De mondjuk nem is az számít hány kiló.

2012. márc. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam épp ma 6 hónapos. 56 cm és 4 kg volt mikor született, most 72 cm és 8 kg. Hasról-hátra, hátról-hasra forog, kúszik. Félig ülő helyzetbe feltolja magát a kezével, de teljesen még magától nem tud ülni.

Az ebédet főzelékkel ill. az uzsonnát gyümölccsel váltottam ki eddig neki, de ő is simán megeszik 200-at mindkettőből. Tápszerből szintén ennyit eszik reggel-tízóraikor-vacsorakor.

2012. márc. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Boldog 6 hónapfordulót a fiadnak!! :-)


Szívesen olvasom bárki válaszát! :-)

2012. márc. 14. 11:11
 9/10 anonim ***** válasza:
6 hónaposan volt 75 cm és 8,7 kg. Forog oda-vissza, kutyázik, gurul. Ebéd és uzsi kiváltva.
2012. márc. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 3300g-mal és 51 cm-rel született. 6 hónaposan 7800g és 68cm.

Most 6 hónapos és két hetes.

A hozzátáplálást 5és fél hónapos korában kezdtük gyümölcsök kóstolgatásával, de csak azért mert hiába van rengeteg tejem mégis kevesli már. Szerencsére bármit adok neki mindent imád. 100-120g gyümi és 150-200g főzelék mellé még simán cicizik is rendesen. :)

Husit még nem adtam neki, a glutént is még csak kétszer két kanálkával próbálgattuk.

2012. márc. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!