Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fogzástól magas láz lehet?

Fogzástól magas láz lehet?

Figyelt kérdés

Kisfiam 15 hónapos, 4 foga jön egyszerre, ebből 3 örlő.

Az első 2 örlőfognál is szenvedett, alig aludt, hőemelkedés, stb.. és most a 3.nál még rosszabb..tegnap 39 fokos láza volt.. ez a fogától lehet, mert más tünete nincs, a keze egész nap birizgája az ínyét, ömlik a nyála.


2012. ápr. 7. 13:11
 1/3 anonim ***** válasza:
lehet igen a fogzástol.sajnálo benneteket szegény szenved és vele te is.
2012. ápr. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia. Nehéz lenne megmondani a biztosat,így a saját példámat írom le, mert nekünk bizony volt magas láza, de csak 2 napig a harmadik napon kibújt a foga. Ő most lesz 10 hónapos kisfiú. Első nap délutánra lett lázas (nem tudom mennyi, mert anyósomnál volt és nem tudta megmérni), nurofen levitte, aztán éjfélkor megint lázas lett ekkor megmértem 38.5, germicidet adtam neki. Aztán másnap délelőtt megint nagyon magas lett neki 39, megint germicidet adtam neki, délután "csak" hőemelkedés, és estére semmi. Másnap délelőtt nagyon nyűgös volt, borzasztóan sírt, kapott nurofent, elaludt és mire felébredt kibújt az egyik foa, másnap délelőtt ugyanígy alvás közben a második foga. Az alsó kettőnél nem volt ázas, ott felső légúti megfázásos tüneteket produkált. Hát nekem az orvos azt mondta, hogy a fogától max hőemelkedése lehet, de én szinte mérget merek rá venni, hogy ez a láz bizony a fogától volt.
2012. ápr. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

39 fokos lázat fog egymagában nem csinál. Az maximum 38 fölött lehet 1-2 tizeddel.

Mivel fogzás idején le van gyengülve a babák szervezete, így könnyebben elkaphatnak vírusokat vagy baktériumokat. És ha jön a foguk és elkapják, akkor kúszik fel ilyen magasra a hőjük.

Attól, hogy tünetet még nem okoz, bujkálhat a szervezetében a vírus. És attól lett ilyen magas a láza.

2012. ápr. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!