Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS! Lehet piros torka a...

SOS! Lehet piros torka a fogzástól? A láza reggel óta elég magas,38,5. Többi lent.

Figyelt kérdés
Tehát kislányom 17 hónapos, jön a fenti rágófoga. Nyáladzik, piros folt van az arcán kívülről ahol a foga jön, lázas, ezért elvittük az ügyeletre, csak megnyugtatásképp, hogy erősítsen meg a doktornő, hogy ez csak a foga.... No nem erősített meg, mert közölte, hogy kicsit piros a torka. Írt fel antibiotikumot, Amixicillynt. Nem tudom mit tegyek, adjam vagy ne, őszintén szólva nem adnám. Úgy érzem, hogy a piros torok esetleg lehet a fogzástól is. Arról nem beszéltem még, hogy kb. két méterről nézett bele a torkába, szerintem nem is látott rendesen bele. Mit gondoltok?
2010. júl. 10. 20:48
 1/10 anonim ***** válasza:

A piros tork torok gyulladás jelen, nem a fogzástól vna. De 1-2 napot várhatsz ha úgyí érzed nincs igaza as doktornőnek

Addig is lázcsillapítás, fogzásra amit szoktál, kamilla teát itathatsz vele kortyonként az fertőtleniti a torkát.

Ha nagyon magas láza lenne holnap is kezd el az antibiotikumot.. illetve hétfőn vidd el a saját dokidhoz mutasd meg.

2010. júl. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Az lehet, hogy mivel a fogzásnál fellazul az iny és a nyálkahárgya, könnyen elkap bármi kis apróságot sajnos, amiből ez lesz. Ekkora láz önmagában fogzástól szerintem nincs, én beadnám neki a gyógyszert.
2010. júl. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nálunk éppen vírusos torokgyulladás járvány van, sajnos az én babám - 16 hónapos lesz, neki is jönnek a rágófogai - tegnap óta beteg. Láza fogzástól nem lehet, maximum hőemelkedése.
2010. júl. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
46%

Szia!

Nem tudnád elvinni másik orvoshoz is? Elég nehéz dilemma ez így, legalább valaki megerősíthetne, h add-e a gyógyszert vagy épp ellenkezőleg.

Az én kisfiam is lázas volt pár napig, 38,4 ig ment fel minden nap. Hétvégén elvittük ügyletre, ahol megállapították, h a fogzástól (akkor is és most is jöttek6jönnek ezerrel a fogacskák) bepirosodott/ begyulladt egy kicsit a torka, és antib-ot írt ki. Most hirtelen nem jut eszembe a neve. A dokinkat nem tudtam felhívni, így egy gyógyszerész adott telefonon felvilágosítást a gyógyszerről, és mindenféle "jó" dolgokat mondott róla, pl. hogy ez már 3. generációs, meg hogy biztos nem véletlenül írták ki, az ügyeleten tudják a dolgukat, stb.. Aztán odaadtuk neki, de amikor elvittük a saját dokinkhoz(2 nap múlva), semmit sem látott a torkán és láza sem volt. Tehát antib. nélkül is elmúlt volna. De akkor tanácstalanságunkban odaadtuk, de utólag mégsem kellett volna.. :(

Ezzel nem segítettem neked túl sokat, csak leírtam, hogy mi hogy jártunk, és hogy fogzástól is lehet lázas egy baba (ez nem vélekedés kérdése, hanem így van: előző(k)nek), és azért a 38.5 még nem számít nagyon magas láznak.

2010. júl. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Éjjel is, most reggel is nagyon lázas, szinte tüzel a homloka, -még alszik-. Nem merem így megcsinálni, hogy ne adjam a gyógyszert be, de valahol mégis érzem, hogy hasonlóan fogunk járni mint az utolsó hozzászóló. :-( Köszönöm mindenkinek.
2010. júl. 11. 06:08
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a fogzás minden alkalommal torokgyulladással,lázzal vagy náthával járt!!! Mert összefügg a kettő, persze mindenki másként közelíti mg, lényeg fogzáskor gyengül az immunrendszer, lehet beteg. Nem kel rá komoly gyógyszer, lázat kell csillapítani!
2010. júl. 11. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%

Szia! Nalunk is jarvany a torokgyulladas, mar 1 hete lazas a kisfiam, irtam is kerdest ebbe a kategoriaba. Adjad csak a gyogyszert, az utolso valaszolo babajanak hamar hatott az antibiotikum, nem azert mult el szerintem mert magatol is elmult volna.

Jobbulast!

2010. júl. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Adom a gyógyszert, még így is magas a láza. Remélem holnapra már jobban lesz, a foga meg kibújik végre. Másfél hónapja jön... :-((
2010. júl. 11. 21:22
 9/10 anonim válasza:
Szerintem nézze meg másik orvos.Lehet fog,de akkor nincs veszély a lázat persze lekell húzni.De,ha nem fog akkor lehet tirokgyuladás,hörghurut azoknak is vannak ilyen tünetei és azok már veszélyesek is lehetnek picibabának.
2021. júl. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9-es a szobanforgó gyerek már 12 éves
2021. júl. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!