Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, mennyit tud már...

Anyukák, mennyit tud már beszélni egy 19 hónapos kislány?

Figyelt kérdés
Tud már egyszerűbb mondatokat mondani?
2012. ápr. 7. 22:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez nagyon változó. Az első lányom 2 évesen kezdett beszélni. A második 15 hónaposan mondókázott.
2012. ápr. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%

Sok baba még nem is beszél ebben a korban,legfeljebb a saját nyelvén. Két éves koruk körül kezdenek szavakat mondani. Mondatokat csak 3 éves kora körül várj tőle.

Persze vannak csodagyerekek,akik már két évesen verseket mondanak. Legalább is,az anyuka ezt állítja.

2012. ápr. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
44%
Második te tényleg ennyire bunkó vagy? A három éves már óvodás, és a legtöbb 3 éves folyékonyan beszél. Én is írtam hogy a 15 hónaposom mondókázott. Pl. A part alatt (végig) Süss fel nap, Katicabogárka. És nem csodagyerek, csak ő verbálisan volt fejlettebb. A nagyom mint írtam csak 2 évesen kezdett beszélni, de 2 hónap alatt behozta a lemaradást. A kicsi most 2,5 éves. Csodájára járnak milyen választékosan beszél, és milyen összetett gondolatokat fejez ki. Szerepjátékokat játszik, nem is keveset. Akkor az egyik gyerekem hülye, a másik meg csodagyerek, és én ezt így ki is emelném? Azért mert a tiéd nem beszél még három évesen sem értelmesen, még nem hazudik mindenki. Bunkóság csúcsa, komolyan!
2012. ápr. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
az én lányom ekkor kezdett egyszerübb mondatokat fogalmazni, és tudott jó pár mondókát, dalocskát, de ahogy írták elöttem, ez nagyon változó.
2012. ápr. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Értem köszi. És mennyire ejtik ki helyesen a szavakat?

(fogalmazást írok ahhoz kellene némi infó :) )

2012. ápr. 8. 06:39
 6/8 anonim ***** válasza:
A 2. válaszadónak üzenem, hogy ezért majd le is pontozhat, hogy ketten vagyunk testvérek. a Nővérem 30 éves én 29 leszek. És amikor én született, akkor a nővérem másfél éves volt, és ő igen is mondta a mondókákat nekem, én viszont sokkal később kezdtem el beszélni. Nem ritka ez egyáltalán. És ezért nem csodagyerek. És nem az anyuka hazudik. Hanem minden gyerek más és más. Ezt jobb ha elfogadod.
2012. ápr. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A nagyobbik lányomhoz néha most is szótár kell az idegeneknek. Ő 5 éves. A kicsit idegenek is jól megértették már 15-16 hónaposan, azóta is nagyon szépen, érthetően beszél. Általában az L R hangok ejtése szokott gond lenni.
2012. ápr. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A másodiknak üzenném, hogy nem csak az anyuka állítja, ha egy gyerek 2 évesen már verseket mond. Az enyém is pl. 2,5 éves, és elmondja az Anyám tyúkja című verset elejétől a végéig! 1,5 évesen már rövid mondatokban beszélt. Az, hogy a tiéd nem ezt csinálja, nem jelent semmit. Az egyik gyerek ebben ügyes, a másik meg abban. Az én gyerkőcöm például hiába ilyen okos, értelmes gyerek, régóta beszél többszörösen összetett mondatokban, még csak most lett szobatiszta kb. 1 hónapja. Ő ebben nem volt ügyes. A bölcsiben a többi gyerek már 2 éves kora előtt pár hónappal szobatiszta volt, ők viszont nem beszélnek így.

Nem szabad összehasonlítani a gyerekeket!

2012. ápr. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!