Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek is eszi a gyerek...

Nektek is eszi a gyerek magában a vajat, margarint? Nem lesz tőle baja?

Figyelt kérdés
kislányom 19 hós, és mostanában nagyon rosszul eszik. Viszont a vajat, margarint, sajtkrémet magában eszi, 2 pofira, de kenyér nélkül...örülök hogy vmit egyáltalán eszik, de nem gáz ez? Nem lesz vmi máj baja tőle, hogy a zsírt így töményen nyomja?
2012. márc. 31. 13:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
31%

margarint ne adj neki,attól lehet baja, vajtól nem

egyik ismerősöm csinált egy kísérletet,2 féle margarint és vajat tett egy tálcára majd kirakta az udvarra,a hangyák bele másztak amelyik a sima margarinba mászott belehalt, az egyik margarinhoz hozzá sem értek, a többi hangya a vajba mászott,a margarin annyira műanyag hogy még a hangyáknak sem kell,de más állatnak sem

2012. márc. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
aha, köszi, igen én is így vagyok, inkább a vajat adom neki amúgy, de néha kap margarint is...köszi a választ!
2012. márc. 31. 14:04
 3/20 anonim ***** válasza:
Igen szokta. Mivel tejallergiásak így a vaj szóba sem jöhet. Meglátják a margarint máris nyakig benne vannak. Hogy mi benne a jó azt nem tudom.
2012. márc. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Kislányom is, aki most 2 éves, állandóan levakargatja a margarint a kenyérről és nyalogatja az ujját. Mondjuk ettől még nem jutna eszembe üresen a vajat vagy a margarint adni. Szerintem nagyon megterhelő a gyomrának még a vaj is, persze attól függ, hogy mennyit és milyen gyakran eszi.

Az én lányom is rossz evőnek mondható, tegnap pl vacsoránál otthagyta az összes kenyeret ( a margarint azért lekaparta róla), helyette nyers uborkát, paradicsomot és pritamin paprikát vacsorázott. Elég sokat evett ezekből, gondolom jól lakott ezzel.

Te is próbálj mindent kipróbálni, hátha találtok valami egészségesebbet is.

Mondjuk a kislányom nagyon "egészségpárti", imádja a zöldségeket, gyümölcsöket, sokkal inkább mint a főtt ételt vagy a szendvicset. Elfogadtam, most ezt a korszakát éli, jut elég tápanyaghoz, vitaminhoz, amit pedig nem eszik meg magától, azt belecsempészem a többi étele közé.:)

2012. márc. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

Én is rosszul vagyok, hogy magában eszi, de 1 héten csak 1x hagyom, hogy kontroll nélkül egyen belőle.

Nekem is eszi a zöldségeket, gyümölcsöt, de ha vacsira csak azt eszik, akkor éjjel mindig felébred, és éhes, és itt dorbézol nekem..:-(

2012. márc. 31. 14:22
 6/20 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Még annyit, hogy vacsora után (fürdés után) még megiszik kb 2,5 dl tápszert, és még soha nem ébredt fel, hogy éhes. Tejet még nem merek itatni vele, mert néha pöttyös bizonyos tejtermékektől, de az sem mindig, ezért óvatos vagyok.

Persze minden gyerek más:)


Kap a Te kislányod is valami tejszerűt lefekvés előtt? Nem az hiányzik neki?

2012. márc. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Kisfiam 17 hónapos és szintén rossz evő mostanában. Viszont vajat, margarint az ujjával eszi a papírból/dobozból. Nem kell neki odaadni, elveszi ő magától, vagy addig visít amíg oda nem adom. :)

Tegnap este már kínomban kakaóscsigát adtam neki vacsira, csak ne egye magában a vajat. Hát nem magában ette a sós margarint, hanem a kakaóscsigával. :)

2012. márc. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Ja! És még soha nem volt baja tőle. Pont ugyanúgy ébred éjjel ha csak vajat vacsizik, mint amikor normálisan eszik. :)

7-es voltam.

2012. márc. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

6-7 közt vacsizik, már ha vacsizik..:-(

Aztán fél9-9közt fekszik le, és akkor mindig viszek neki tejet(nekem már issza 1-2 hónapja), de max. 1dl-t iszik meg...

nem mindig ébred éjjel, de ha igen, akkor megiszik van hogy 3dl tejcsit is..tehát ez tuti vmi rossz beidegződés...vagy még most is van vajon fejlődési ugrás, és lehet hogy olyankor ébred?? nem hiszem...van hogy 1 hétig alszik mint a bunda, és utána 2-3 éjjel meg ébred...nem értem...nem a foga, mert nem sír, és issza atejet ezerrel, tehát éhes a kis mihaszna..:-))

2012. márc. 31. 14:41
 10/20 A kérdező kommentje:

a kakaós csiga margarinnal még nekem is bejön..! :-))

meg is próbálom majd...jó ízlése van a kicsidnek kedves heteske..:-))

2012. márc. 31. 14:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!