Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit szólnátok ebben az...

Ti mit szólnátok ebben az esetben? Jogosan vagyok mérges?

Figyelt kérdés

elso unoka a fiam, most ket eves. Volt karacsony, elhalmoztak jatekokal es edessegekkel. Utana volt a szulinapja, szinten. Egy komplett jatszotert kapott meg egy komplett edessegboltot. nyilvan csak egy egy darabot kapott a csokikbol, a tobbit mi ettuk meg vagy elraktuk. Megkertuk a csaladot, hogy ne vegyenek edesseget, inkabb banant, almat, aszalt szilvat, esetleg, max. egy pici csokinyuszit. Tudom, hogy husvet es unnep esz szseretik a fiam, de ez volt a kersunk. Ebed elott mar a teraszon volt 6!!!! darab csokinyul, olyan mertesek. Utana jon anyosom, hogy o odaadna az ajandekat. Mondtuk, hogy oke, de csak akkor, ha nincs benne csoki, mert most fogunk ebedelni. Volt benn e egy tarsas meg harom csokitojas. A fiam azonnal csokit akart enni temeszetesen. Az ebed feleig birtuk huzni, utana egy picit ehetett az egyikbol, a tobbit elvitte a cica. :-) ebed utan volt egy osszejovetel anyosomnal, ebed a felnotteknek. Apa vitte a fiam, mert en a kicsivel itthon maradtam. Egy orat voltak ott, majd hazaallitottak negy iszonyat nagysagu csomaggal, mind csokival volt tomve. Kapott meg ket plusst is, mindegy, hogy a padlas tele van veluk, de nem baj, kedvesek, majd egyszer jok lesznek. De mondja meg valaki, hogy ertelmes, okos, felnott emberk miert csinaljak ezt? Megint kapott egy halom csokit, de ugy kepzeld el, hogy egy polt a konyhaszekrenyben


tele lett most. Miert nem lehetett betartani, amit kertunk es hasznos dolgot venni? Miert nem lett volna eleg egy, max. Ketto pici csoki?



2012. ápr. 8. 18:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A nagyszülők már csak ilyenek. Fogadd el, nem fognak megváltozni. Mi már előre készülünk, a sok csokinyulat/mikulást sütibe szoktam belerakni. Még egyszer sem sikerült "értelmes" dolgok kapniuk, pedig a nagy már 14 éves. Már nem is hadakozok velük, én vagyok az anyjuk én osztom be a csokoládét. Egy picitől egyébként nem lesz baja, csak ne egye tonnaszámra (főleg kaja helyett).
2012. ápr. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekeim is szoktak csokit kapni, néha jó sokat (Pl. mikuás, húsvét).

Van két kosár a spejzben és abba gyűjtik. Néha persze megesznek ezt-azt (nincs nekik tiltva, akkor nyúlnak bele amikor csak akarnak), de a legtöbb belekerül valami sütibe, vagy csokiöntet lesz belőlük a szülinapi tortákon!

:D

2012. ápr. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Akkor belenyugszom, hogy ez van :-) koszi :-)
2012. ápr. 8. 18:34
 4/14 anonim ***** válasza:
74%

szerintem túlreagálod. én 2,5 évesem ma csokit reggelizett mert jött a nyuszi és muszáj volt.

Húsvét van, nálunk csak csokit hoz a nyuszi.

a családtól meg nem kapott semmit... küld el nekünk a csokikat, majd csinálok belőle somlóit :)


nem kell ám mindenből problémát csinálni, majd holnap rendesen ebédel... :)

2012. ápr. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Jogosan vagy mérges, persze, hiszen megbeszéltetek valamit, de változtatni nehéz lesz, mert ők jót akarnak, de nem azt teszik ami a gyereknek a jó, hanem főleg nekik. Szerintem ne add fel, mond nekik minden alkalommal, még akkor is, ha úgy érzed te mondod és te is hallod!

A csokitojásokat és nyuszikat pedig oszd be és massan megeszi a kisfiad:)

2012. ápr. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

4. Mondd a cimed es kuldom. :-):-)

Egyebkent csak azt sajnalom igazan, hogy abbol a rengeteg penzbol, amit csokira koltottek, vehettek volna ertelmesebb dolgot is. :-) demindegy, ez van.


Koszi nektek, kicsit megnyugodtam.

2012. ápr. 8. 18:43
 7/14 anonim ***** válasza:
Kár ezen görcsölni, ez van, egy évben párszor kibírható. Amúgy hidd el, az se jobb, ha nem csokit kapnak, hanem minden kínai vacakot - anyósom szokott fél szatyor hülyeséggel beállítani, amivel csak tele a polc meg porfogó, értelme semmi (karácsonykor pl. gördeszkán guruló mikulás meg extra ronda barbie-baba, aminek azonnal lejött a feje meg kitört a lába, stb...). Szóval én a csokinak jobban örülnék, mert azt legalább én is szeretem. :-DDD
2012. ápr. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
No igen, igazad van, lehetne rosszabb is. :-):-)
2012. ápr. 8. 19:00
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, kár felidegesíteni magad a család hülyeségén - csak neked rosszabb, de ők nem változnak. Igyekszem én is szem előtt tartani - nem mindig egyszerű - hogy anyósom is olyan amilyen és tulajdonképpen nem akar rosszat, csak egyszerűen ennyi fér az agyába és kész. :-)
2012. ápr. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nézd a jó oldalát, a te fiad legalább kapott valamit, az enyém semmit... A csokit egyétek meg, vagy süss belőle sütit. :)
2012. ápr. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!