Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit szólnátok az adott esetben...

Mit szólnátok az adott esetben? (lent)

Figyelt kérdés

ha gyerek vagy akkor a szempont az hogy meg mernéd-e tenni, ha szülő akkor mit szólnál?


15 éves lány oda megy az anyukájához és azt mondja:

-Anya az a helyzet hogy drogos vagyok. Több mint fél éve marihuána függő. Olykor olykor szintetikus szereket is használtam. Szeretném hogy segíts leszoknom ezekről a dolgokról.


2010. szept. 16. 19:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

gyerek vagyok, 13 éves lány



bár sosem voltam ilyen és ehhez hasonló helyzetben, de mivel nekem barátnői kapcsolatom van az Édesanyámmal, ezért biztos, hogy megmondanám Neki. ( ha ez számít, pont így, ahogy Te írtad! )


( Különben te ki vagy [szülő, gyerek, egyik sem ]? )

2010. szept. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
55%

1. én el se kezdenék drogozni

2. hát, megmondanám, és pont úgy ahogy te

és szerintem anyu megértené, és segítene nekem

13/L

2010. szept. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Szülőként: elsőre kétségbeesnék, aztán örülnék, hogy szólt a gyerekem, és elkezdenénk a megoldást keresni.

És sok-sok átsírt éjszaka következe, amikor valszeg magamat hibáztatnám.

35/N

2010. szept. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Szülő vagyok,és ha ilyen helyzetbe kerülnék,az első döbbenetem után:

-örülnék,h a gyerekem elém mert állni,h elmondja,

-legyűrve a dühömet-mert ki ne lenne mérges egy ilyen szituációban-,próbálnék valami megoldást kitalálni,

-leülnék vele egy hosszú beszélgetésre.

De én próbálok figyelni rájuk,sokat beszélgetni velük,úgyh remélem,nem fogok, pontosabban remélem,h egyik gyerekem sem fog ilyen helyzetbe kerülni.

2010. szept. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
41%

Nem mondanám el.Én szerintem a marcsira nem lehet 'úgy' rászokni...

Miért mondanám el,hogy szintit is használtam?Alig ismerek olyat aki még nem.És minden szülő sejti,hogy az ő gyereke is átesik egy egy kipróbáláson.Amúgy nem vagyok akkora ba.lfasz,hogy rászokjak akármire is.Félévig cigiztem,de mivel ennyi idő alatt nem alakul ki fizikai addikció,egyik napról a másikra letettem.A marihuánánál sem alakul ki fizikai,szval...:)

2010. szept. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Tudom tudom hogy nem alakul ki fizikai függőség, de a pszichológiai se jobb sokkal.
2010. szept. 16. 19:51
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondanám, hogy nagyon bátor dolog tőled,hogy segítséget kértél és változni akarsz.


15 vagyok, és bár, szégyelném magam nagyon ,mindenképpen segítséget kérnék. A szüleim csalódnának bennem, de tudnák,hogy szükségem van rájuk ezért segítenének amiben csak tudnak. Tehát: Én biztos szólnék neki. Ha nincs bátorságod vannak anoním vonalak ,de egyedül nagyon nehéz lehet. ( Bár még nem voltam függő)

2010. szept. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát menj oda hozzá és: anya, nagyon rossz dolgot tettem, remélem meg fogsz érteni, de ha mégsem kérlek ne ítélj el! Szeretném ha segítenél, vagy segítséget kérnél nekem. Kipróbáltam egyszer a drogot, és egyéb káros szereket, ami egy jó darabig érdekelt és izgató volt. De, már elegem lett belőlük. Szeretném ezt(ezeket) a problémát levetkőzni. Kérlek segíts!
2010. szept. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Próbálj sírva odamenni hozzá, és mondd azt, hogy ne ijedj meg de valami nagyon rossz dolgot csináltam, és megértem ha nem tudsz nekem soha megbocsájtani ezért, de ... innétől jöhet amit írtál.

Az én anyum először lekeverne egy nagy pofont, egy napig hozzám se szólna DE utána biztos intézkedne valamit és segítene nekem.

13/L

2010. szept. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

pedig a mentális sokkal jobb, hidd el.

fél éve vagy függő, akkor nem is vagy függő igazából, csak foglald el magad. higyj nekem. 5évig szívtam, énis azt hittem, hogy függő vagyok, aztán amióta faternál lakok, van melóm, járok gyúrni, szóval lekötöm magam, nem is gondolok rá.


pedig 5év van mögöttem, és napi szinten 1-2gramm, nem pedig fél év........

2010. szept. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!