Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Budapesten kismama bérlethez...

Budapesten kismama bérlethez milyen papírok kellenek? Hol kell igényelni? Mennyibe kerül pontosan?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 9. 17:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Most már az a neve, hogy Havi Budapest bérlet kisgyerekeseknek.

3.850 Ft egy hónapra (30 napra).


30 napnál nem régebbi gyed, gyes határozatot vagy igazolást kell vinni és 1 db fényképet. Bármelyik BKV bérlet-jegypénztárnál megcsinálják. Én a Nyugatinál csináltattam kb. 2 hónapja.

2012. ápr. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is sima bérletpénztárnál csináltattam, de nem kell 30 napnál nem régebbi, mert bele van írva, meddig kaphatod, és az a lényeg, mert a bérletigazolvány is addig lesz érvényes. Októberben kaptam határozatot, és februárban azzal mentem megcsináltatni, egy szót nem szóltak.
2012. ápr. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Most adjuk be a papírokat(TGYÁS). Akkor csak később tudom megcsináltatni a bérletet?
2012. ápr. 9. 21:37
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
A bérlet csak a gyes időszaka alatt jár,azaz két éves kor után,ill.ha ténylegesen gyest kapsz.A papírt akkor igényeltem meg a MÁK-nál,amikor lejárt a gyedem és a gyes igénylést be kellett nyújtani.A gyesről szóló határozattal egyidejűleg küldték ki ezt a papírt is,amin ténylegesen szerepel a dátum,amíg igényelhetek kismama bérletet.
2012. ápr. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ez érdekes, mert a TGYÁS -nál is lehet igényelni, legalább is ez van a honlapjukon.
2012. ápr. 10. 10:18
 6/8 anonim ***** válasza:

4-esnek.

Szerencsére megváltoztatták a jogszabályt, így most már TGYÁS, GYED mellett is lehet igényelni, nemcsak GYES mellett. Én GYED-en vagyok, és megkaptam. TGYÁS-nál is vidd azt az igazolást, amin rajta szerepel, biztos jó lesz. Én a GYED-ről munkáltatói igazolást vittem. Akadékoskodtak rajta, de nem hagytam magam :-)

(Azért nem kértem már a TGYÁS alatt is, mert az még tavaly volt, és akkor még nem járt).

Ja, és csak a budapesti lakosoknak jár, a vidékieknek nem! Legalábbis nekem ezt mondták.

2012. ápr. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. ápr. 11. 07:12
 8/8 anonim ***** válasza:
Sziasztok,négyes vagyok és akkor bocsánat a mellé infóért!!!!Ennek örülök,bár engem már nem érint,végre egy jó hír!
2012. ápr. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!