Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Frissen szült anyukák pár...

Frissen szült anyukák pár hónapos babával, mit vártok el a nagyszülőktől?

Figyelt kérdés

Az elvárást úgy értem, hogy tényleg ez az ő kötelessége.


Köszönöm


2012. ápr. 10. 11:35
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Én semmit. Magától jön, hogy szeressék, ha olyan a szituáció, akkor megvédjék.
2012. ápr. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

kötelesség? elvárás?

nagyon gáz lenne ha az én gyerekem körül kötelessége lenne rajtam és apukán kívül másnak is!


már hogy a viharban várhatnám el bárkitől, hogy az én pár hónapos gyerekem körül bármi kötelessége legyen?

még pár napos azt mondom oké, de pár hónaposan?


ha valamit segítenek a nagyszülők azért hálás vagyok és megköszönöm!

2012. ápr. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Ilyenre gondolok, hogy főzés, vasalás, gyerekre vigyázás.
2012. ápr. 10. 11:44
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Egyetlen egy dolgot: ne akarja helyettem nevelni a gyerekemet.
2012. ápr. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
utolsónál a pont!
2012. ápr. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Mi az hogy elvárás, meg kötelesség? Magamnak és a páromnak szültem a babát. Nekünk vannak kötelességeink. HA a nagyszülő segít, hálásan elfogadom, de nem kötelező, és nem is lehet kötelezni rá. Nem is értem hogy gondolod.
2012. ápr. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

A lányoméknál 8 hónapos a baba. Minden hétvégén jönnek, visznek maguknak ebédet szinte egész hétre. Emellett heti 1x én vigyázok a babára, ilyenkor ők elmennek romantikázni. Ez eddig rendben is van, szívesen csinálom. Imádom az unokámat, szeretem ha itt van. Nyugdíjas vagyok, van időm sütni-főzni nekik.


De most el akartam utazni 1 hétre és a lányom teljesen felháborodott, hogy én ezt hogyan gondolom, mit fognak ők enni és mi lesz a "szabadnapjukkal".

Eddig nagyon figyeltem, mit és hogyan mondok, de most kicsúszott a "bezzeg az én időmben" szöveg. Ezt sajnálom is, de úgy érzem, nincs igaza.


Köszönöm a válaszokat: megyek pihenni egy hétre a férjemmel :-))

2012. ápr. 10. 11:53
 8/28 anonim ***** válasza:

SEMMIT!!!!!! vagyis esetleg azt, hogy havonta eljöjjenek és szeressék!

Elég durva ha valaki háztartási segítséget vár el. Én elitélem az olyat.

2012. ápr. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Elvárás?! Az nincs! Köszöntsék fel az ünnepekkor, látogassák meg amikor jól esik. Játszanak vele ha szeretnének. A gyerek sajnos lemondásokkal jár, örülne a lányod hohgy ennyi mindenben segítesz, nem hogy még felháborodik.
2012. ápr. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyukám nagyon sokat segít nekem, és nagyon hálás vagyok neki. Közel lakik, így minden nap bevállalja a kicsit egy órára, akkor gyorsan megcsinálom, amit a kicsi mellett nem tudok (gondolok itt olyanra, hogy leülök gyakorolni a naggyal, vagy tanulni). De én nem haragszom, ha nincs itthon, mindig szól, ha megy valahová és ha látom hogy hezitál, hogy itt legyen-e, vagy menjen még én küldöm, hogy menjen nyugodtam. Ma meghívtam kozmetikushoz, hogy kicsit törlesszek:)))
2012. ápr. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!