Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás és étkezés...

Hozzátáplálás és étkezés kiváltása?

Figyelt kérdés
Mikor kezdtétek a hozzátáplálást? Mennyi idő után váltottátok az első étkezéstét és melyiket?
2012. ápr. 10. 16:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi 4 hónaposan kezdtük, és 5 hónaposan váltottuk ki a 2. étkezést.
2012. ápr. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%
7 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, kb 13 hónapos korra váltódott ki egy teljes étkezés.Mindez igény szerinti szoptatás mellett úgy, hogy nem napi egy étvezésre kapott valamit, hanem szoptatás után minden családi étkezéskor, naponta 4 almalommal. Először a tízórai, majd az ebéd vált teljesen szopi-mentessé. Reggel és este, valamint délután még mindig szopik, 15 hós. A vacsorát még nem igényli, bőséges uzsonna után kb 2 órával kezdődik az esti szertartás, fürdés, ágyban együtt mesélés, olvaás és az elalváshoz szükséges szopi.
2012. ápr. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Második válaszolónak!:

Ez teljesen jó megoldás. Eszembe sem jutott hogy így csináljam. Szuper ötletet adtál!!!!! :)

Mi még csak nemrég kezdtük a kóstolgatást. Egyenlőre még csak az almát és a banánt imádja, a krumplit és sárgarépát nagyon nem szereti. Az én kislányom is anyatejes baba és igény szerint szopizik. Szeretném én is sokáig szoptatni. Szerintem ezzel a módszerrel sikerülhet is!

Mégegyszer: köszi az ötletet!

2012. ápr. 10. 17:09
 4/5 anonim ***** válasza:
Én még csak most kezdtem a hozzátáplálást(fél éves, igény szerint szopizik), de a 2.válasz nekem is nagyon tetszett. Későbbiekben így fogok majd próbálkozni.Köszi.
2012. ápr. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Második vagyok. Örülök, hogy tetszik,szerintem is ez a hosszú távú szoptatás (és a mellgyulladás elkerülésének) egyik legjobb módszere. És a hozzátáplálás is ez, amikor konkrétan ki akarsz váltani egy étkezést, az az elválasztás... csak sajnos ezt nem nagyon ajánlgatja senki...

mi egyébként BLW-zünk, azaz igény szerint hozzátáplálást követjük. én addig, amíg nem volt a lányomnak foga és nem tudott egyedül ülni, nem kezdtem meg a hozzátáplálást (próbáltam 1.2 alkalommal, de nem is nagyon volt vevő rá, így nem erőltettem) azt nem írtam, hogy természetesen eleinte csak 1 étkezéskor adtam neki valamit, aztán 1.2 hét múlva már mindig. és mindig velünk evett az asztalnál (előtte megszoptattam). inni először 1 évesen adtam neki vizet, pohárból, már tud pohárból, üvegől és szívószállal is inni :)

2012. ápr. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!