Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás, étkezés kiváltá...

Hozzátáplálás, étkezés kiváltás, fejlődési ugrás?

Figyelt kérdés

Már kb az összes kérdést végigolvastam itt, mégis van még kérdésem:) Pár napja megnövekedett babám étvágya, 5 hónapos.

Babám reggelire tápot kap kb 180-200 ml-t, 7 kor. Aztán 8kor alma, (barackot nem bírja) fél 11kor répa, sütőtök, cékla, krumpli vegyítve minden formában, fél 2 táp:200 ml, fél 6 táp 180-200 ml, 8kor táp:200-240 ml. Szerintem lehet, hogy éhesebb, mint eddig, fejlődési ugrás idején vagyunk kb. DE! Akkor most hogyan miképp folytassam? Milyen gyümölcsöt adhatok még neki, illetve hogyan lehetne kiváltani még étkezést, vagy mivel tehetem tartalmasabbá a 11 körüli "ebédjét" ? Olvastam tejpépről, bébi joghurtról...ezeket kaphat? milyen formában? jó ez, vagy inkább főzzek mást is, ne csak azt amiket írtam? Mindent magam csinálok egyébként, mi termesztjük a zöldségeket gyümölcsöket. Üvegeset csak azt kap amit nem tudunk megtermeszteni. Vagy vegyek olyan üveges ételeket, amiket 5 hónapos kortól kaphat? és akkor melyik étkezéseket váltsam ki? Amúgy mindent megevett eddig, azonnal elfogta, és annyit evett mindjárt belőlük, hogy nem is kellett utána neki tápszer. Kérlek írjatok, mit gondoltok?


2012. jan. 13. 15:11
 1/1 xStefix ***** válasza:
100%

Első nekifutásra szerintem nem kellene tovább menni, pont elég most ennyi is. Bár nem írtad, mióta megy a hozzátáplálás. (Egyébként tápszeres babát sem kellene 6 hó előtt hozzátáplálni, de nem ez volt a kérdésed.)

Én azt mondanám, hogy ha többet enne, akkor egy-egy étkezésre adj neki többet (szilárdból), ha úgy megfelel neki.

Vagy, ha nagyon ragaszkodsz hozzá, akkor délutánra bevezethetsz neki egy uzsonnát, hasonló ételekből, mint amit egyébként kap. - Ne a változatosságra törekedj most még, a hozzátáplálás nem erről szól, hanem a szoktatásról! Szerintem 5 hónapos korára pont elégfélét kap, én egyelőre nem lépnék ebben tovább.

2012. jan. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!