Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is volt ilyen rendszert...

Másnak is volt ilyen rendszertelen a babája étkezése, napirendje?

Figyelt kérdés

Kislányom 6hónapos! Születésétől kezdve igény szerint szopizik. Nemrégen kezdtük a hozzátáplálást vagyis inkább csak a kóstolgatást. Kicsit megakadtam hogy hogyan is tovább ugyanis az én kis drágám minden nap össze-vissza szopizik mindig más időpontban éhezik meg. Csak az esti, fürdés utáni szopizása történik állandó időpontban. A kérdésem a következő lenne: hogyan alakítsam ki hogy viszonylag fix-ek legyenek az időpontok. "Éheztetni", kínozni nem akarom, hogy mondjuk 4óránként egyen csak. Lehet túlaggódom a dolgot, de olyan jó lenne egy rendszer, főleg majd akkor ha már elérünk odáig hogy egy étkezést ki akarok váltani.

Előre is köszönöm a válaszokat!


2012. ápr. 10. 17:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát ez az igény szerinti szoptatás miatt van. vagy is inkább a rossz igény szerinti szoptatás miatt.

na de nem tragikus, csak rendszert kell vinni a napjaitokba és már is jobb lesz.

igényt alakíthattál volna már ki az elejétöl.


nekem a lányom az a típus aki ha megéhezett rögtön ennie kellett, egy percet sem várt. de úgy voltam vele hogy össze vissza nem élhetünk,igy amikor elkezdett nyafogni adtam neki vizet, ezzel egy félórát kitudtam húzni az evést.


tüzz ki egy célt. pl akarsz napi 5x étkezést abböl legyen x étkezés szoptizás, és x étkezés egyéb vagy egyéb+szoptatás.


pl szerintem normál ha

reggel anyatej

tízórai az egyéb és ha kell utánna anyatej

ebéd anyatej

uzsonna anyatej

vacsora anyatej


vagy ha akarod (nekem az a szimpibb) ebéd kiváltás elöször.


Szóval lödd be ha felkel megszoptatod majd 10 körül vagy adsz neki enni, vagy megszoptatod. majd déli lesz a következö. ha kicsit nyügös közben akkor adsz neki vizet. ha nagyon nyügös akkor persze megszoptatod, de kis nyüglödés még nem biztos hogy egyböl éhes is, lehet csak látni akar, vagy foglalkozást igényel, vagy éppen simogatást.

da ha 10-kor nem nyafog akkor is adjál neki enni.

2012. ápr. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

attól, hogy igény szerint szoptatsz, simán tudsz rendszert beállítani a szilárd étkezésekben.

10kor kóstoltass. már is van egy rendszer, ennyire egyszerű :)

ha fél 10kor szopizni szeretne akkor próbáld kicsit húzni az időt vagy picit hozd előre a kóstoltatást.

ebéd legyen 12 körül majd, akkor ugyan így a szopival :)

2012. ápr. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 xStefix ***** válasza:
A másodikkal értek egyet én is. Tényleg ennyi az egész. :) Ha egy körülbelüli időpontot belősz neki, onnantól majd adja magát a többi. (Persze csak idővel, mert ez lassú folyamat.)
2012. ápr. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést én is írhattam volna.:) Nálunk ugyanez a helyzet. Szintén 6 hónapos kisfiú.Próbálkozunk...
2012. ápr. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!