Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miert van az, hogy pl.4...

Miert van az, hogy pl.4 honapostol ajanlott a marha husos bebi etel, elmeletileg nem adhatok csak sokkal kesobb. hogyan engedelyezik ezt kiadni? Nem ertem, de nyilvan nem artalmas, ha boltban aruljak, heinz marka

Figyelt kérdés
2012. ápr. 10. 17:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Gondolom más az összetétele, mintha egy darab húst odaadnál neki. Különben nekem 5 hónapos a kisbabám és kóstoltattam már vele ilyen bébiételt, ízlett neki és nem betegedett bele...
2012. ápr. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

bébiételeket és az otthon készített ételeket nem szabad összekeverni.

a bébiételeket olyan éljárással készítik, hogy nem tartalmazza az allergén anyagokat.

pl. a málna azért adható mert nincs benne a mag, ami miatt csak 1,5 évesen vezethető be.

vagy azért van fél éves kortól tejszínes bébiétel mert a tejfehérjét módosítják :)

azt sajnos nem tudom, hogy konkrétan a marhahússal mit csinálnak, hogy könnyebben emészthető legyen a picinek, de nyilván ennek is megvan a miértje :)

2012. ápr. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
28%

gondolom valami marhahús kivonat van. egyébként el ne higgyétek, hogy nem tartalmaz allergént meg permetszert, mert van benne bőven. és annak sem kéne örülni, hogy módosított tejfehérjét tartalmaz, mert persze a tejfehérje csúnya rossz dolog, de a mindenféle módosított tejfehérje az nagyon jó.

mindezeket jó forrásból tudom, a barátnőm élelmiszermérnök. még hogy bio. kár, hogy olyasmi nem létezik ipari mennyiségben, de mindegy.

szóval rá van írva, hogy marhahúsos, de nyilván nincs benne. sosem adtam dobozos bébiételt, ha húst adtam, akkor alaposan megfőztem és beleturmixoltam a főzelékébe 1-2 falatnyi adaggal kezdve.

2012. ápr. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 xStefix ***** válasza:

Egyetértek a harmadikkal.

Arról nem beszélve, hogy elég egy szó is: üzlet....

2012. ápr. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Harmadik szerinted amit te főztél abban nem volt permet meg mindenféle allergén anyag? Elég ha csak megveszed a húst a boltban...
2012. ápr. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 xStefix ***** válasza:

Hát, egy 4 hónaposnak nemhogy marhahús nem való, hanem még semmilyen hús, mindegy, hogy milyen tiszta vagy szennyezett állatból van. A legtöbb javaslat szerint a húsokat 7-8 hónapos kortól lehet bevezetni, de a marha nem is rögtön az első a sorban. Szóval szerintem akár kész ételben van, akár valaki maga készíti el otthon, ennyivel korábban nem ajánlatos adni a babának.


Mondjuk az már megint más téma, hogy semmit és senkinek nem kéne adni 6 hó előtt, de mindegy.

2012. ápr. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!