Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Engedélyezik a Harper nevet...

Engedélyezik a Harper nevet itthon?

Figyelt kérdés
Kislánynak lenne.
2012. febr. 6. 11:35
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
81%
És hogy ejted? Ahogy írod? Tehát a kislányod neve Harper lenne, így kiejtve. Mert ha magyar gyereknek lesz, akkor szerintem ahogy egyébként ejteni kell (hárper vagy inkább hárpör), úgy is kellene írni. Ezért vannak Krisztoferek, Dzseniferek, Zsaklinok és sorolhatnám a kiejtés szerint írt külföldi neveket! Katasztrófálisan nézne ki, már ne haragudj, de azért mert a Beckham babát így hívják, azért a saját gyerekednek ne keserítsd meg az életét ilyen névvel!
2012. febr. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
65%

Remélem nem...

Bocsika

2012. febr. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
72%
Első vagyok! Ne haragudj, lehet hogy kicsit durván fogalmaztam, nem akartalak megbántani, természetesen olyan nevet kap a kislányod, amilyen nektek tetszik, csak nem értem, hogy mi ez a nagy névőrület mostanság, ma már talán te vagy a negyedik kérdező, aki ilyen furcsa nevet kíván a gyerekének adni. De tényleg, ne haragudj kérlek, ha bántó voltam!
2012. febr. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Nem haragszom. "Hárpör"-nek ejtenénk, de Harper-nek lenne leírva. Olyan szép név!
2012. febr. 6. 11:49
 5/28 anonim ***** válasza:
77%
egy újabb Bechkam őrület, szegény gyerek
2012. febr. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
51%
Hát nekem Csárli Hárpör jut róla kapásból eszembe (2 pasi meg 1 kicsi :D ) Nem tudom engedélyezik-e itthon,de így is- úgy is borzalmas :D
2012. febr. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
50%
Ez a név tényleg borzaszto,bocsi.
2012. febr. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
50%
engedélyeznék, de úgy,hogy "Hárpör" mert így ejted ki, és a magyar ugye olyan nyelv, amiben ugyan úgy írjuk le a szavakat, ahogy kiejtjük...
2012. febr. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
52%

előzőnek igaza van. mta intézte ezeket régen, kérni kell, hogy engedélyezzék, papírozás, illeték (ha még nincs) de csak fonetikusan lehet vagyis vagy Hárpör-nek írják vagy Harpernek ejtik.

Ízlésről nem vitatkozom

2012. febr. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Megnéztem az utónévszótárat, és semmilyen formában nincs benne a Harper :( De bezzeg Hófehérke lehetne a gyerek, az benne van...

Egyetértek ezzel a cikkel: [link]

2012. febr. 6. 16:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!