Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gond, hogy naponta 4-5 széklet...

Gond, hogy naponta 4-5 széklete van anyatejes,1 hónapja hozzátáplált 7 hónapos babámnak?

Figyelt kérdés
Nem vizes, darabos, de nem is "pürés" jellegű, még a banán sem fogta meg igazán a hasát (nem is ízlik neki, 3-4 kanállal eszik meg összesen). Ebédre kap főzeléket, keverem neki gyümölccsel olykor, csak így hajlandó gyümölcsöt elfogadni. A krumplitól lesz "pürésebb" a kakija, és akkor 2-3 széklete van. Pici kora óta ilyen, sosem csökkent le a kakis pelus mennyisége 2-3 alá még.
2012. ápr. 10. 21:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam is sokat kakil, azért ez idővel csökkenni fog szerintem, de inkább legyen széklete 3-4 egy nap, mint 10 napig semmi. Gyerekorvos/védőnő mit mond?
2012. ápr. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

egyszer volt hasmenése a babának, akkor a gyerekorvos nem éppen örült, hogy mentünk... :) estére volt egy vércsík is benne, meg akkor ugye áttetsző vízszerű volt a kakija, 10-11 is volt aznap.


A védőnő nem mond semmi különöset, az orvost a súlyáról kérdeztem, mert most lassabban hízik, azt mondta, hogy jól néz ki, nincs gond. Nagyon sokat mozog, most kezdett el mászni, így a súlya miatt nem aggódom, csak a nagyobbik gyermekünknek ilyenkor azért nem volt 4-5 kakija, 2-3-ra lecsökkent, a banán meg tiltólistára került nála :). A picinél meg nincs ilyen kifejezett hatása.

Igazából szeretném bevezetni lassan a tejtermékeket, jó lenne, ha megnyugodhatnék, hogy nem tejfehérje vagy tejcukor érzékeny... (több anyuka ismerősöm babája érzékeny, így én is "parázok" már rajta... csak ugye 7 hónapos, még várni kell egy kicsit, addig megöl az ideg :) :) :))

2012. ápr. 10. 21:28
 3/10 xStefix ***** válasza:
100%
Ha a babád egyébként jól érzi magát, akkor szerintem első nekifutásra nincs gond.
2012. ápr. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a gyerekorvos hogy 1 éves korig az is jó ha naponta 7szer,de az is ha 7 naponta 1szer van széklet.

21hós kislány anyukája.

2012. ápr. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
áá, szia xStefix :) ha te mondod, elhiszem :D szerinted 8 hótól mehetnek a tejterméke? és ha igen, mivel kezdjük? (sajt, vagy joghurt, túró? házilag szoktam Activiából joghurtot készíteni, ezt ajánlják? csak mert most azt olvastam, hogy a sajt mehet legkésőbb, pedig a nagyobbiknál ezzel kezdtük... :))
2012. ápr. 10. 21:31
 6/10 A kérdező kommentje:

De jó, kedves 3.! :) akkor nincs gond, oké :) csak annyira különbözik már most a két gyerkőc, hogy nem győzöm továbbképezni magam :) :) :).


Elég gyors az anyagcseréje ezek szerint (nem látszik rajta, jó kis husis :))

2012. ápr. 10. 21:32
 7/10 anonim válasza:

Mi is igy voltunk. Szinte minden pelusba kaki volt. Kiderült,hogy a bébiételtöl van. Most,hogy mindig én fözők már csak napi kettő van.

A gyümölcsöt probáltad kekszeln adni neki. Az én fiam csak ugy eszi meg.

2012. dec. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 xStefix ***** válasza:

Szia. :)

Ha nincs kockázat a tejtermékekre, akkor próbálhatod, bár ha vársz még egy kicsit, azzal sincs gond. Először a savanyítottakat szoktuk javasolni, mert azokat tolerálják a legjobban a babák (joghurt, kefír). Kicsit később a túró, tejföl. Utána jöhet a sajt, először csak reszelve, főzelékbe dúsítva, aztán kenyérre kenve és végül "simán". És utoljára a tejszín és maga a tej.

Persze ez nem szentírás, de szerintem elég logikus elgondolás. :)

2012. dec. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 xStefix ***** válasza:
Uhh, most látom, áprilisi volt a komment. :)
2012. dec. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
:) azóta napi 1, vagy 2 kakis pelusa van, mindent eszik, semmi baja, és elmúlt 1 éves :) de köszi a választ :)
2012. dec. 4. 06:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!