Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 22 hónapos kisfiamnak két...

22 hónapos kisfiamnak két napja hasmenése van, minden esetben ki kell tenyésztetni a székletet? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

TEhát két napja hasmenése van a kisfiamnak, eleinte sötét színű volt / napi 3/, aztán világosbarna napi 4 , most pedig már zöldes - sárgás ( mai nappal már 6 hasmenéses), volt két pelenka a mai napon amiben véres szálakat illetve vért láttam. A gyermekorvost felhívtam, egyeztettem a tüneteket, a széklet milyenségét, gyakoriságát. Mondta hogy decemberben szinte csak ilyenekkel mentek hozzá rendelésre. És hogy fogjam diétára, sok folyadék inkább. És ha a pisi nem kevesebb mint a bevitt folyadék, akkor nem lesz gond.

Viszont ha nincs pisi vagy nagyon kevés, akkor kórházba kell menni infúzióra.

Ez elfogadható, mármint nem kell székletminta vagy valami ilyenkor? Tévedés ne essék megbízom a doktornőben, sőt nagyon szeretjük - csak kíváncsi lennék más anyukák tapasztalatára is.


2012. ápr. 11. 10:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Nálunk volt olyan, hogy kitenyésztette, de volt olyan is, hogy nem. Gondolom ha sok egyforma van akkor nem tenyésztik ki mindet csak ha gond van.


(jobbulást a kisfiadnak, ami még nagyon jó ilyenkor a probiotikum (pl ProKid), ha esetleg nem hallottál még róla)

2012. ápr. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi is hasonlóan jártunk, de nekünk nem volt véres, viszont lázasak voltunk.

Mi kaptunk gyógyszertárban keverhető hasfogót vagy smectát napi egy tasakkal.

Innia kell a normaflort, van a hippnek kifejezetten hasmenős babáknak való répalé rizzsel, ezt kellett innunk és persze sok-sok folyadékot még mellé.

Azt mondta nagyon figyeljek a só pótlására is, ha mást nem

eszik legalább kukit, ropit egyen.

2012. ápr. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2012. ápr. 11. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!