Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lassan be kell vezetnem 4 hós...

Lassan be kell vezetnem 4 hós babám étrendjébe a kekszet! Ti hogy adtátok neki? Mennyi mennyiséggel kezdjem? Most már minden nap kell ezt is ennie?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 11. 18:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
58%
? Miert kell?
2012. ápr. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
60%
Én mindig a gyümölcsbe tettem bele. Ez volt a délelőtti uzsonnája. Így az alma sem volt neki savanyú.
2012. ápr. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
50%
Bocsi, de én sem igazán értem. Miért kell most bevezetni? :O
2012. ápr. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem egy négy hónapos babának teljesen fölösleges kekszet adni. Még akkor sem, ha nem szoptatod. Azért, mert barátnő, nagymama, szomszédasszony ezt mondta, vagy mert látod a boltokban a négy hónapos bébikajákat.
2012. ápr. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
84%

Én úgy emlékszem, hogy 6 hónaposan mondta a védőnőnk, hogy kezdjük bevezetni a babám étrendjébe a kekszet.

Mivel hogy régen ezt ilyen kis korban még nem volt szabad adni, de az új felfogás szerint pedig 6 hónaposan már el kell kezdeni bevezetni a babák étrendjébe ezt is.

Mi lereszeltünk almát és 1 kávéskanál darált kekszet tettünk bele.

2012. ápr. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Gyerekorvos mondta.Állítólag a glutén miatt,mert minél hamarabb elkezdjük a kekszet,annál kisebb az esélye,hogy lisztérzékeny lesz.Amúgy csak anyatejet eszik és igazából nem is akarom még semmivel sem kóstoltatni.
2012. ápr. 11. 18:44
 7/19 anonim ***** válasza:
73%

5-ös válaszoló vagyok. Én is erre gondoltam, csak nem jutott egyből eszembe és hülyeséget nem akartam írni.

A glutént nem volt szabad régen ilyen kis korban adni, most meg pont kis korban kell elkezdeni a miatt, amit te írtál.

Azért ajánlják a kekszet, mert az is tartalmaz glutént és azt meg tudja enni már egy ilyen korú baba.

De csak 6 hónapos korban legkorábban és nem 4 hónaposan.

Szóval szerintem várj még.

2012. ápr. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
72%
Igy van. 4-7 honapos kor kozott erdemes bevezetni, de 6 honapos kor elott felesleges. :-)
2012. ápr. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
37%
Tápszeres babáknál kell a kóstoltatást 4 hósan elkezdeni, de akkor se keksszel, hanem alma, krumpli stb. Kekszet ráér 6 hósan.
2012. ápr. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
57%
Szia! én 5 hónapos korától egy fél háztartási kekszet reszelek az almájába. anyatejes az én babám is, másfél hét múlva 6 hónapos lesz
2012. ápr. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!