Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bevezetted 4 és 7 hónapos kor...

Bevezetted 4 és 7 hónapos kor között a glutént babád étrendjébe?

Figyelt kérdés

Ha igen akkor hogyan? Ha nem miért nem?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. aug. 1. 09:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Mivel 6 hónapos kor után kezdtem hozzátáplálni a lányomat és először csak gyümit kapott, talán 7 hónaposan kaphatott glutánt, már nem emlékszem, de biztos nem 4 hónaposan és az is boztos, hogy nem 6.

Ez valami új divat 2 éve még szó sem volt ilyenről.

A másik és ettől - a falra mászok - amikor azt hiszik a glutén=háztartási keksz.


A korai hozzátálálásnak rengeteg veszélye van, hugom pl lisztérzékeny:-((


Az én lányom mér majdem 2,5 éves, nincs semmi allergiája, érzékenysége, ellenben afiam, akit 3 hónaposan elkezdtem hozzátáplálni 10 éve ekcémás.


Szóval erről az egészró ennyit, az anyatejnél nincs jobb!!

2011. aug. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

én is 6 hó után. saját sütésű kenyér morzsát szórtam ételébe, később kezébe kapta, csócsálta.


meg kölesgolyót, zabkását adtam.

2011. aug. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia


Ha jól emlékszem,akkor olyan 7 hónaposan adtam a babámnak olyan üveges babakajákat,amiben volt glutén..

Szerintem ilyen gyümis cumóban volt benne.. :)

Amúgy védőnő mondta akkor hogy belehet már vezetni és kb akkor kezdtem én is neki..,vagy 1-2 héttel korábban,mint ahogy ő mondta,mert már akkor rég olvastam valahol ,hogy már lehet nekik adni az ő korukban..

2011. aug. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

6hónapos a lányom, már kapott glutént tartalmazó bébiételt(hipp azt hiszem).

A fiam 7hónapos volt amikor kiflit csórt tőlem.

2011. aug. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Lányomnál 5,5 hónaposan vezettem be a glutént, úgy hogy gyümölcsbe (almát és őszibarackot evett ekkor még csak) törtem neki egy kevés babakekszet.

Az orvosunk és a védőnő is azt ajánlotta, hogy 5-6 hó körül vezessem be neki.

2011. aug. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5 hónaposan adtam neki egy kávéskanálnyi mennyiségű darált háztartási kekszet, nem volt tőle baja. Azóta evett 1 babapiskótát (amit azóta nem kap, mert tojással van :o((( ) Viszont vettem babakekszet, abból kap heti 2 db-ot, és már 2x evett kenyérhéjat is. Most lesz 6 hónapos.
2011. aug. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem. Mert senki nem mondta, hogy mikor vezessem be.

Én pedig nem olvasgatom, hogy most éppen mi az aktuális ajánlás. Nem érdekel. Úgy csinálom, ahogy nekem/nekünk jó.

Szívesebben fogadom anyám tanácsait, tapasztalatait.

Egyébként kb. 7,5 hónapos volt, mikor babakekszet kapott.

2011. aug. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2011. aug. 2. 07:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!