Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagy baj, ha csak 1 mellből...

Nagy baj, ha csak 1 mellből szoptatom a kisfiamat?

Figyelt kérdés
Azért alakult így, mert az egyik mellemben eleve kevesebb volt a tej. Egyszerűbb volt (és gyorsabb) mindig a másikból etetni. Most már sajnos jóformán nincs is tej abban a mellemben, amiből sosem eszik. Vissza lehet ezt még fordítani?
2012. ápr. 12. 12:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, bár attól függ, mennyi idős a kisfiad. Szopi után mindig fejned kell az eddig 'nem használt' mellet, akkor is, ha nem vagy alig jön belőle tej.

Elég neki egyébként 1 mell is? Ezek szerint eleget 'termelsz' 1 ciciből is.

2012. ápr. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szoptatás szempontjából nem baj, egy mellből is ehet eleget. Gyakori, hogy az egyik mellben több a tej, mint a másikban.

Viszont ha csak (főleg) egyből szoptatsz az egyik lógósabb lehet - legalábbis nekem ez a saját tapasztalatom, bár nem olyan feltűnő, mint szoptatáskor volt a méretkülönbség (akkor muszáj volt a melltartóm egyik felét kicsit kitömni, mert elég gázosan néztem ki). Valószínűleg valamelyest vissza lehet fordítani, hogy újra több legyen abban is. Én a "rosszabbik" cicit sokkal többet "gyötörtettem" (azt kínáltam először, aztán utoljára is újra mindig, plusz fejtem is), de ugyanazt a mennyiséget sosem tudtam belőle kicsikarni másfél év alatt, mint a "jobbik"-ból, max. a felét.

2012. ápr. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát igen, az esztétikai különbség látszik...:( Amúgy jól lakik egyből is. De: nem tudom ez-e az oka, hogy a múlt hónapban csak 35 dekát hízott. Mondjuk 4 hónaposan 6.5 kiló, és a nagy súlyú babák állítólag lassabban híznak.
2012. ápr. 12. 13:17
 4/6 anonim ***** válasza:

Itt tényleg kérdés a baba kora. Kisebb babával még cselezhetsz: más pozíció, és mindig a "gyengén termelő" mellel kezded, mert a kezdeti éhség miatt még jobban dolgozik talán.

De ha nagyobb, akkor van, hogy nincs mit tenni. Nekem egyik gyerekem csak a balt preferálta, és egy éves kora után már hangosan követelte: hogy "masiiik", és csak a balból szopott. Én is nagyon felemás voltam, bár én rugalmas sportmelltartóval oldottam meg, így nem tömködtem. :o)

Nekem teljesen visszaállt a régi méret a szopi végeztével.


Amúgy meg fent lehet tartani egy mellel is elegendő tejet bármilyen korú babánál, csak maximum gyakrabban kell szoptatni.

2012. ápr. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ugyanez volt nekem is jobb mellemből szoptattam jóformán...nekem is nagyobb is volt és nagyobb is maradt a másiknál...abban bízok ha kicsit sikerül lefogynom,talán javul valamit a dolog...
2012. ápr. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is érezhetően gyengébb az egyik mellem, én úgy csináltam, hogy mindig a gyengébbel kezdtük a szoptatást, utána jött a másik...A fiam 11 hós, és még mindig nagy cici rajongó.
2012. ápr. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!