Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más babája sem alszik akár...

Más babája sem alszik akár egész napon át?

Figyelt kérdés
1hónapos 6:30kor kelt fel azóta már 3x evett de csak 20percet aludt. Nem baj a kevés alvás?Mitől nem tud aludni?
2012. ápr. 12. 15:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs biztositva szamara a feltetel az elalvashoz. :-)
2012. ápr. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kislányom 3 hónapos koráig nem aludt napközben, max. csak néha-néha beborult 20 percre...

Próbálkoztam én mindennel, de babakocsiban sem, ringatva sem, simogatva sem, egyedül sem, sehogy nem aludt. 3 hónaposan viszont rájött szerintem, hogy hogyan is kell nappal is aludni, és onnantól 3x aludt napközben olyan 40-60 percet (ez sem túl sok amúgy, de azért mégis jobb).

Mikor kérdeztem a gyerekdokit erről, csak annyit mondott, hogy ha éjjel alszik, akkor anyuka maga szerencsés. :)

2012. ápr. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az én babám is ilyen volt, de éjszaka jól aludt.

Aggódtam én is hogy kevés neki az alvás, de nekem azt mondta a gyerekorvos, hogy meg kell tanulnom altatni, a babának pedig meg kell tanulnia nappal is aludni. Ez mindkettőtöknek egy tanulási folyamat.

Az én babám pár hónapig nem igazán aludt nappal, de később - olyan volt, mintha magától rájött volna, hogy jó napközben is pihenni egy kicsit. Soha nem volt nappal nagy alvó, most másfél évesen sem alszik napközben sokat, de a lényeg, hogy az elején szépen, idővel sikerült jobban aludni napközben is. Ha kiismered a babádat, rájössz hogyan jó neki az alvás, altatás (babám épp ezt nem szerette, ő önállóan szeret elaludni - de mire rájöttem...), illetve ő maga is alkalmazkodik a külvilághoz, és reméljük jobban fog menni neki az alvás.

2012. ápr. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
2utolsó köszi első ezt te honnan veszed? minden adott neki sőt..ELSŐ BABA és NEM SZÜLETIK SENKI ANYASÁGBA BELE,úGYHOGY NE ÍTÉLKEZZ ISMERETLENÜL...a végén du.-n fél6kor aludt el onnan már csak én keltettem kajálás miatt este jó baba eszik, alszik előtte büfizik. :) hordozóba hintázva ,babakocsiba elalszik,de ez sem megoldás nem jó a gerincének a sok órás hordozós lét..ölbe se lehet mindig ,mert itthon nem haladok és ölbe lenne kapatva...néha a HÁLÓNKBA LETÉVE MEGNYUGSZIK ha mellé fekszem,DE AKKOR MEG A HELYÉT NEM SZOKJA MEG... ha bealudt és kiveszem vinném a helyére akkor meg felébred...rezgős babaágyat vegyek?(ha létezne):)
2012. ápr. 13. 08:49
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, errol beszeltem, amiket leirtal... Nincs szamara biztositva a megfelelo feltetel az alvashoz. Sut abbol, amit irta, vagyis: olbe lenne kapatva, nem haladok a munkaval, en kellek neki, a halonkban elalszik, de akkor nem szokja meg a helyet. Ez mind, mind azt bizonyitja, hogy nincs biztositva szamara a megfelo korulmeny, nem idealis szamara a helyzet.

Nincs olyan, hogy olbe van kapatva, ezt valami oregasszony mondhatta. szerezz be egy hordozokendot, abban fog aludni. Erzi az illatod, ringatod is es meg a munkaval is haladsz. Nem olyanbonyolult ez, de a babara figyelj es ne a te igenyeid probald kielegite meg most.

2012. ápr. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
*kielegiteni, bocs a elirasert
2012. ápr. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
JAJ de okosnak hiszed magad azt hiszed te vagy a tökéletes ember,anya aki mindent jobban tud? képzeld a kengurut se bírja tehát fölösleges pénz a kendő is...jah és nem magam érdekeit nézem hisz van mikor miatta nem is reggelizek már rég nem én vagyok a fontos..körülményeket meg én tudom hogy minden megvan teremtve neki az hogy hasfájós meg nem az én hibám...lásd előttem szólók is hasonlóak mint én akkor aki ezzel küzd mind ügyetlen megfelelőtlen körülményben élnek...bocs miss tökély,ha neked nem kell a házad takarítani és csak a gyerekre koncentrálsz én is de vannak szükségletek és nem tehetem meg,hogy háztartást nem csinálom meg ami jó esteben 1-2óra,de ha te elvagy a kupiba hajrá-ezzel én lezártam nem kérek több kommentet
2012. ápr. 14. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!