Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős volt a babád...

Mennyi idős volt a babád amikor át kellett mosni a könnycsatornáját?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 13. 11:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Hála Istennek eddig egyik gyermekemnek sem kellett átmosni!A tiéd mennyi idős?És miért kell?De úgy tudom nem egy fájdalmas dolog.Persze gyermekeknél ez más.
2012. ápr. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Disi ***** válasza:
100%
Az én babámnak születése óta gond van a jobb szemével. Van hogy pár napig szebb, aztán megint becsipásodik. Ilyenkor kamillázni szoktam. Nekem azt mondta a védőnőm, hogy ezt már nem szokták csinálni, mert nincs értelme és rettenetesen fájdalmas a gyerkőcnek. Van egy kis vékony hártya ami letapad a könnycsatornában, ami az átmosással felválik, de aztán ugyanúgy le tud tapadni. Volt olyan gyerkőc akinek 3-szor is megcsinálták, de ugyanúgy visszatért a probléma. Nekem azt ajánlották, hogy finoman masszírozgassam a szeme alját és kamillázzam, majd kinövi. Lassan 9 és fél hós a babám. A dokibácsink sem ajánlotta.
2012. ápr. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
4 és fél hós volt, csak az egyik szemét mosták át, azóta nem kellett ismételni, lassan 3 éves lesz. Nagyon sírt, de talán inkább attól, hogy lefogták, nem a fájdalom miatt, bár biztosan nem kellemes.
2012. ápr. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
5 hónapos volt, amikor elvégezték a beavatkozást. Születése óta szinte állandóan könnyezett a szeme, ezért kellett elvégezni a könnycsatorna átfecskendezést. Azóta minden rendben a kis szemével. Ez a beavatkozás nem fáj, viszont nagyon sírnak, mert lefogják őket, de gyorsan megnyugodott nálam.
2012. ápr. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

8 és fél hónapos a kislányom és még mindig könnycsatorna szűkülete van az egyik szemén. Napi 2x bórvizes vattakoronggal törölgetem, napi több alkalommal cseppentek neki Oculoheel-t, masszírozzuk, de semmi ;(

Május 3-án jön hozzánk a gyerekorvos, akkor megbeszéljük, hogyan tovább. Nem szeretném az átmosást, mert asztmatikus hajlamú és kékülésig fullad, ha nagyon sír (szerencsére egyáltalán nem sírós).

Kérdés, mi lesz, ha nem történik meg az átmosás. Tudtommal fájdalmaan a művelet, de adnak érzéstelenítő cseppet, viszont lefogják őket, azért sírnak.

2012. ápr. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 3 hónapos volt a kisfiam, amikor kimosták a könnycsatornáját. Én sem akartam, de hiába borogattam kamillás vattával, szemvidító fűvel, csöpögtettem bele a dr néni által felírt cseppeket, semmi nem használt. Nem volt jó élmény nekem sem mint anyukának, de azóta hála Istennek nincs gond vele.
2012. ápr. 14. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!