Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha babátoknak könnycsatorna...

Ha babátoknak könnycsatorna elzáródása volt, leírnátok Ti hogyan éltétek át az átmosást? Mennyi idős korban csinálták, mennyi ideig tartott, hányszor kellett amíg tényleg helyrejött és hogy viselte előtte-alatta és utána babátok a dolgot?

Figyelt kérdés
2012. márc. 28. 17:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Mi nem mentünk. Többször kellett szívnom naponta és homeopátiáztuk, és még szemcseppeztük is. Szerencsére, kopp-kopp elmúlt. Ne is jöjjön vissza.
2012. márc. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mármint az orrát kellett szívni.
2012. márc. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mennyi idős volt,amikorra "kinőtte"?
2012. márc. 28. 17:09
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem nőtte ki. Most 4 hónapos. Kb. 5 hetes koráig egyfolytában csipásodott és folyt neki. Aztán vissza-visszatért. Kezelgetem és eddig még mindig kijött belőle, de az első 5 hét elég rossz volt.
2012. márc. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Azót nagyon enyhe formában jön csak vissza néhány napra.
2012. márc. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%

Mi 2 hónaposan elvittük őket a Heim Pálba. Nem kellett beutaló, sem időpont, csak reggel kellett menni, és előrevettek pici babával.

Maga az átmosás rövidebb ideig tart, mint amíg elmagyarázzák. Végig a babával lehetsz. Ketten erősen lefogják, a doktornő kb fél perc alatt mindkét szeménél átmossa a könnycsatornát. Persze ordít, mert leszorították, de fájni nem fáj, ahogy felveszed, megnyugszik, mert olyan gyors az egész, hogy nincs ideje belelovalni magát a sírásba. Utókezelést nem igényel, kontrollra nincs szükség, elég egy alkalom. 3 gyerekemet vittem már oda, mindháromnál így zajlott.

Más kórházakról azonban nem hallottam túl sok jót, van ahol benyugtatózzák a babát, a legtöbb helyen meg nem sikerül elsőre. Érdemes telefonon érdeklődni. Ha a Heim Pált választjátok, akkor is telefonáljatok oda, hátha változott a rendszer. Mi az utolsó gyerekkel augusztusban voltunk.

2012. márc. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én sem vittem el, nem hiszem el hogy nem fáj neki.

Gyakran mostam a szemét, kaptam szemcseppet a gyerekorvostól, igaz hogy kábé 2 hónap alatt de elmúlt.

2012. márc. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
67%
2 hónapos volt a lányom. Mi a szemészeti klinikára vittük, előtte a helyi szemészorvos mindenféle cseppet, masszírozást ajánlott, de nem segített. Ordított nagyon, de csak azért, mert erősen lefogták (ne mozogjon a feje). Utána gyorsan cicizett és elaludt. Én még napokig nem aludtam.....
2012. márc. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

mi is 2 hónaposan voltunk a Heim Pálban. Nekünk adtak beutalót is.

A doktornő nagyon kedves volt, 1 perc alatt készen is voltunk, volt sírás, de amint a kezembe vettem megnyugodott. Rosszabbra számítottam, jobban meg voltam ijedve mint a babám, majdnem elbőgtem magam abban az egy percben.

Egy picit biztos kellemetlen a babáknak és nem csak azért sírnak, mert lefogják. De szerintem jobb korán elvinni, mint később. Azóta nincs csipásodás, sem könnyezés.

2012. márc. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
44%

6-os vagyok. Azért pontoztatok le, mert leírtam a tapasztalataimat? Nem rángattam ám a karjánál fogva orvoshoz a kérdezőt!

Ha valaki hónapokon keresztül porszívózni, csepegtetni akar, akkor tegye. De itt a kérdés is az orvosi beavatkozásról szólt, ha feltűnt volna, én pedig a kérdésre válaszoltam.

2012. márc. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!