Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt akinek 1 évesen...

Van itt akinek 1 évesen kellett beadni gyerkőcét bölcsibe xy okból? A babám még csak 5 hónapos, de már előre félek, hogy megfogja sínyleni a későbbi kapcsolatunk. Vagy nem kell féljek? Nálatok ez hogy volt?

Figyelt kérdés
2012. márc. 23. 06:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Barátnőm adta be 3 hónapos korába a gyerkőt mert vissza kellett mennie melózni!

Már 7 éves a gyerek és nem sinylette meg!Imádja az anyukáját nagyon ragaszkodik hozzá!Lehet pont azért mert kevesebb időt töltöttek eggyütt!hmm lehet!

2012. márc. 23. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A gyerekeket 20 hetes korukig be sem veheti egy intézmény sem.
2012. márc. 23. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ezt hogy érted?

Én még nem hallottam ilyet..

Van erről valami iromány a neten, amit eltudnánk olvasni??


/Egyébként van egy kolléganőm, aki most ment vissza 1 év után szintén. Ha jól tudom GYES-re átkellett lépnie és csak részmunkaidőben dolgozhat./

2012. márc. 23. 08:04
 4/6 A kérdező kommentje:

bocsi, leesett!! :)

20 hetes, nem 20 hónapos... (az agyam így fogta fel, látszik, hogy még reggel van..)

2012. márc. 23. 08:16
 5/6 sumergo ***** válasza:
Egy régebbi baba magazin került a kezembe, pont erről volt szó, egy gyerekpszichológus cikkében. Ő azt írta, hogy 1-1,5 év után már nem okozhat lelki gondokat a gyerkőcnél, de persze vannak kivételek. Amit mindenképp javasolt, hogy próbáljuk minél jobbá, kellemesebbé tenni a bölcsis órákat/napokat. Példaképp említette, hogy engedjük, hogy ő válassza ki, a bölcsis kellékeket: benti cipő, egyebek, amit mindenképp vinni kell. Engedjük, hogy valami itthoni plüss mackót, vagy babát magával vihessen egy kis hátizsákban, mert annak "otthonszaga" van. Esetleg a bölcsis ruhájára varrhatsz gombot, vagy kisebb figurát, elmagyarázod neki, ha hiányozna apa/anya, akkor azt fogja meg, és akkor ti is rá fogtok gondolni, bárhol is vagytok. Ezek segítenek leküzdeni az esetleges nehézségeket. Fontos még, hogy ha megígéred, lehetőleg te menj érte, mert ha többször csalódik, nem fog bízni benned, és nem megy szívesen. Szóval a bizalom nagyon fontos, ha ez meg van, akkor nem fog sérülni. Meg a délutáni órákból mindenképp kell rá szánni 1-2 órát, amikor apa/anya csak és kizárólag vele foglalkozik. Nagyjából ezek voltak leírva, tapasztalatom még nincs, de remélem tudtam segíteni.
2012. márc. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszaitokat, azért picit segített, persze a szívem még fáj, mert maradnék vele itthon 1 év után is.. :(
2012. márc. 23. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!