Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tennétek? A fiam 6 hónapos...

Mit tennétek? A fiam 6 hónapos, és az elmúlt hónapban egy grammot sem hízott. Nőtt 3 cm-et, ennyi.

Figyelt kérdés
Az orvosunk azt mondta, hogy már bizonyára nem jó minőségű a tejem, és lehet, hogy vasszegény a gyerek. Márpedig erre utaló jelet nem látok rajta: eszik, iszik, jókedvű, jó alvó, de nem alszik túl sokat. Azt tanácsolta a doki, hogy vegyünk tőle vért, és adjak neki több tápszert, ne nagyon szoptassam(??!!).Mármost én nem szuratnám meg a gyerekemet!egyáltalán ha ez a gynúja, miért nem ír fel szimplán vasat? attól baja nem lesz, ha többet kap. Én a stagnálást annak is betudnám, hogy itt a meleg, nem kíván annyit enni. egyébként 7200gr, és 73 cm, a születési súlya 3500gr.
2009. jún. 18. 21:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem az orvosodnak igaza van. Legalábbis nálunk is ez volt, stagnált a súly, szépen lassan óvatosan elkezdtünk kóstolgatni és amikor már normális adag főzeléket ettünk husival a súlya is elindult fölfelé(nem meglódult, hanem csak normálisan) és a mozgásfejlődése is beindult, a végén már bántam, hogy nem kezdtük el az eszegetést pár héttel korábban.

Tejem volt bőven, baba jól szopizott, mégsem volt "elég" neki. Más babának meg még 8 hósan is elég anya teje, szóval nem vagyunk egyformák, sem mi , sem a babák :)

2009. jún. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is 5.5 hósan leállt a súlygyarapodás, el is kellett kezdeni a hozzátáplálást ezután meg is indult a hízás rögtön ahogy többet evett. Nekünk vasat is kell szedni szúrkálás nélkül ránézésre mondta a doki hogy vashiányos. pl izzadós, nem hízik stb
2009. jún. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%

Nos, a helyzet az, hogy egy baba vagy nő, vagy hízik, a kettő együtt NEM MEGY!.

A másik: olyan nincs, hogy az anyatej nem jó minőségű. Ezzel szivatják az anyukákat, de az az igazság, hogy amíg szoptatod a babádat, addig semmiben nem lesz hiánya. A baba mindent megkap, ha nem táplálkozol rendesen, akkor max neked lesz valamiben hiányod.

Az én babám most 7 és fél hós, csak szoptatom, néha eszik 1-2 kiskanál gyümölcsöt nyersen. Semmi baja.

A te babás milyen? Ha eleven, mosolygós, vidám, kiegyensúlyozott baba, érdeklődő, nem álomszuszék, akkor nincsen semmi baja. Melegben én sem tudok annyit enni. A nyár eleve nem a hízásról szól. Ilyenkor az anyatej is vizesebb, de a tápanyagban ugyanolyan gazdag, mintha zsírosabb lenne.


NE AGGÓDJ, nem kell vérvétel a babádnak, a dokik csak feleslegesen paráztatnak. Az én babám is egy hónap alatt 0 grammot hízott, de nőtt 4 centit. A védőnő mondta erre azt, hogy vagy hízik, vagy nő, a kettő együtt nem megy.


Sajnos a gyerekorvos és a védőnő azt hiszi, hogy ők az istenek, és frankón elnyomják az anyukák ösztöneit. Pedig az ösztön sokkal jobb! Amit a szíved mondd, azt csináld!

2009. jún. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

1. vok, bár nem értek egyet a 3. válaszolóval, de amit az utolsó bekezdésben írt, abban nagyon nagyon igaza van! Tényleg csináld úgy, ahogy az ösztöneid súgják! Ez a legfontosabb!

Ha te úgy érzed, hogy kell neki más is a tejen kívül, akkor kezdjétek el a hozzátáplálást, de ha úgy érzed, hogy nem, akkor várj még vele. Ezt csak te tudod, érzed.

2009. jún. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

szia

szerintem is elkezdheted a hozzataplalast, viszont nekem az a velemenyem a vas-kerdesrol, hogy ha aggodsz(marpedig aggodsz) akkor egy vervetellel ki lehet deritni, h mi a helyzet a vas szinttel, annyira azert nem viseli meg a babat mint teged a bizonytalansag. vaskeszitmenyt csakugy ranezesre nem adnek a babamnak, mert a felesleges lerakodik a szerveiben. en ugy tudom, hogy az anyatej fedezi a baba igenyeit, KIVEVE a vasat. a magzati eletben a te vasraktaraidbol feltolti a sajatjait es ez kb a 6-7 honapra urul ki, ezert fontos elkezdeni a kostolgatast,hogy kivulrol bevigyed a szervezetebe, foleg husbol.ezen azert gondolkodj el. sok sikert

2009. jún. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tápra hanem egy 6hósnak egyèb kajára is szüksège van a tejed mellett, aminek semmi baja!!!! Kezd el a hozzátàplálàst ès szoptatsd nyugodtan tovább. Még egy jó darabig a tejed lesz a fő tápláléka, amit azèrt nem egy nap alatt fog a főzire/gyümire lecserélni. Sőt mikor már egy-egy adagnyit mindkettőből megeszik, akkor is mellèszopik mèg ugy 700 tejcit. Ha elkezdi a főziket, a szénhidráttól hizni fog.
2009. jún. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!