Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy fogja igy birni a repülő...

Hogy fogja igy birni a repülő és busz utat?

Figyelt kérdés
jún.elején megyünk nyaralni törökországba repülővel,akkor lesz 23hónapos a fiam.Se ő se mi nem utaztunk még repülőn.Majdnem egy félnapos út lesz,mert még felérünk pestre az 2óra,de a reptéren 2órával előbb ott kell lenni ugye,utána a rep.út 2,5óra,onnan a transzfer 2,5 óra szintén,busszal a szállásig.És sajnos a fiam fél percig nem bir megülni egyhelybe,igy nagyon félek hogy mi lesz vele az úton....van valakinek esetleg tapasztalata,akinek hasonló aktiv gyerkőce van és volt hosszabb repülő úton?Vagy valami tanácsot,ötletet tudtok adni?Mit vigyek neki esetleg ami leköthetné,és fel lehet vinni a repülőre is?Az a baj ugye hogy nem pár percre kell lekötni a figyelmét,hanem 3x2,5órára minimum....a másik dolog,hogy csak úgy tud elaludni,hogy ha fekszik,és valamelyikünk mellé fekszik,na már most ez lehetetlen a repülőn és buszon.Délután 1körül szokott aludni,tehát még véletlenül sem akkor mikor esetleg kocsiba vagyunk és a gyerekülésbe aludna,vagy a reptéren még nem indul a gép....nagyon sokat agyalok hogy hogyan fogom lekötni,mert ugye ott nem állhat fel,gondolom...nem tudtuk hogy a reptértől a szállás is ilyen hosszú idő lesz,2,5óra még...remélem tudtok adni 1-2tanácsot,ötletet!
2012. ápr. 13. 21:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Istenem, miért kell egy pici gyereknek végigszenvedni ennyi tortúrát? Gondoljátok, hogy neki élmény??
2012. ápr. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
azt elfelejtettem irni hogy az ilyen válaszok nem érdekelnek hogy miért visszük,miért szenvedtetjük...stb,köszönöm!Azoktól szeretnék tanácsot,akik VITTÉK a hasonló gyermeküket CSALÁDI nyaralásra!
2012. ápr. 13. 21:41
 3/14 A kérdező kommentje:
azt is elfelejtettem irni,hogy kocsiban órákig is elvan,itthon nem ül meg félpercre sem,de buszon,vonaton,repülőn soha nm utazott hosszabb ideig,repülőn egyáltalán nem is volt még,lehet csak én félek nagyon és el lesz,nem tudom.
2012. ápr. 13. 21:43
 4/14 anonim ***** válasza:
Az én lányom is egy örökmozgó, de amikor 2 órát buszoztam vele, akkor teljesen normálisan viselkedett és elaludt az ölemben. A repülőn nem kell végig ülni, csak a fel-és leszálláskor. Közben lehet sétálgatni. Lehet, hogy annyi látnivaló lesz neki, hogy simán elnézelődik. Plusz lesz egy csomó ember rajtatok kívül, ez is elvonja a figyelmét. (A lányom a buszon kinézett magának egy piros, taréjos hajú srácot, őt bámulta legalább fél órát)Ne aggódj, majdcsak lesz valahogy. vigyél neki könyvet, olyan játékot, ami tényleg leköti. A buszon a lányom végig a kulcsommal játszott. Amúgy ha ideges vagy, akkor megérzi a gyerek is, így ő is stresszes lesz.
2012. ápr. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Szia! Mi tavaly 17 hónapossal mentünk Bulgáriába, az eredeti terv délután 13.00 órás indulás lett volna. De közben változott a menetrend és hajnali 5kor indultunk....

Én is féltem, mert a kislányom se tud megülni és soha nem alszik kézben, de mivel hajnali fél háromkor felkeltettem a gépen sikerült elaludnia kézben és az utat végigaludta. Amúgy a reptéren abban a két órában megállás nélkül szaladgált, jól lefárasztotta magát. A repülőn nem kell végig ülni, csak le- és felszállásnál kötelező, amúgy sétálhat ide-oda szabadabb a mozgás. A transfer buszon talán leköti, hogy ha nézitek az autókat. Amit vigyél neki másfél napi hidegélelem a kézitáskába, több váltás ruha, pelus stb. Egy új játék, kedvenc könyvek, kisautók, de nem kell sok. Lesz sok új látnivaló. És bízz abban amiben én is szoktam, hogy minden rendben lesz! :)) Biztos nagyon jó lesz a medencék és a tengerpart hatalmas élmény lesz Neki, Nektek! Jó nyaralást!

2012. ápr. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Neharagudj tudom írtad hogy nem ilyen véleményeket vársz de én is azt gondolom,hogy egy ekkora babának ez kínszenvedés!


Őneki még a Balaton vagy egy élménystrand is tud akkora örömet okozni mint egy tengerpart!Vagy ha már ragaszkodtok a tengerhez akkor már miért nem Horvátország ahol 5-6 óra alatt lent vagytok az Adrián,alhat nyugodtan a kocsiban és akkor álltok meg mozogni,levegőzni mikor ti akartok!


Ahogy leírtad az utat az átszállásokat stb neki ez egy nagy nyűg lesz!És ezt nem azért írom mert irígykedek én is megtehetném Törökországot de úgy vagyok vele,hogy majd elmegyünk ha már nagyobb lesz a gyerkőc!!


Kérem a lepontozást!!!

2012. ápr. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Kedves 6-os, én voltam az első reagáló, én is megkaptam a magamét. Pedig nem lennék egy beszólógatós kisgyerek, négy gyereket neveletem fel, vannak tapasztalataim, gondoltam, megosztom, ha valaki kérdezi... belátom, hogy nem érdemes szólni.
2012. ápr. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én egy 10 hetes babával jöttem Mo-ra, de már ez is kín szenvedés volt. Semmit nem aludt a cirka 7 óra alatt. sokat utazom repülővel és nagyon nem szeretem, amikor gyerekek fel s alá trappolnak a sorok között.
2012. ápr. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!Et nem is tudtam hogy felszállás után "szaladgálhat-mászkálhat",ez nagyon jó!!Utolsónak,nem szoktam lepontozni senkit,most sem fogok,csak azért mert eltérő a véleményünk.5-6óra alatt mi nem vagyunk sajna horvátországban.Régóta szeretnénk együtt eljutni külföldre,tavaly is mehettünk,volna,de akkor még tényleg kicsinek találtam a fiamat egy külföldi úthoz,pláne az elsőhöz,de azért most már 2éves lesz akkor1hónap hiján,sok mindent megért,remélem hogy kifogja birni.Igazából semmi átszállás nincs,csak a buszra,összesen 4-5óra lesz az út oda amitől félek hogy birja,mert még felérünk pestre attó az úttól nem félek,mert tudodm hogy el van a kocsiban a hordozóban,a másik 2órát amit a reptéren kell lenni felszállásig,azon se aggódok,mert elrohangál,nézelődik,ott lesz a babakocsi is,csak aza tényleges 2x2,5órás út aggaszt kicsit,hogy mivel tudom lekötni majd.De ennek nagyon örülök hogy irtátok hogy a repülőn mászkálhat,nem kell egyhelybe ülnie.Nagyon könnyen barátkozik/ismerkedik,azzal biztos nem lesz baj,csak a "másik fél"-nek se legyen majd gond ha a fiam kiszúrja magának :)
2012. ápr. 13. 22:57
 10/14 A kérdező kommentje:
közbe már irtak,tehát nem az utolsónak akkor :) mindegy,azoknak,akik at irják kinszenvedés..stb ne vigyem,nekik irtam azt az 1-2mondtatot.
2012. ápr. 13. 22:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!