Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mikor kezdtetek el vásároln...

Ti mikor kezdtetek el vásárolni tervezett/születendő babátoknak?

Figyelt kérdés
Vásároltatok már a tervezéskor, vagy csak mikor már teherbe estetek és elértetek egy bizonyos időt (pl 6 hónapos terhesen). Babonásak vagytok ilyen szempontból?
2012. ápr. 15. 13:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Júliusra vártuk a fiamat, júniusban kezdtünk vásárolni, meg beszerezni mindent:)

Akkor is festettük a gyerekszobát:)

2012. ápr. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
félidő után kezdtünk szépen lassan begyűjteni mindent. így nem 1 hónap alatt kellett sokat költeni és nem nagy pocakkal rohangáltunk.
2012. ápr. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 sumergo ***** válasza:
Tervezettnek semmiképp nem vásárolnék. De terhesség alatt is a 30. hét után kezdtünk vásárolni. Nem babona miatt, hanem a józan ész logikája miatt.
2012. ápr. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Bababútort, babakocsit, mindent?

Az első babának mi is elterveztünk mindent és kb 5. hónap után vettünk meg mindent. Még odébb van a kistestvér, jövő nyárra tervezzük, de időben el akarom kezdeni a beszerzést, mert pár dologgal a kisfiunknál megcsúsztunk...

2012. ápr. 15. 14:07
 5/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok, mi mindent júniustól szereztünk be. A kiságy július elején költözött be a szobába és a babakocsi is akkor érkezett (bár azt júniusban már nézegettünk, de végül a párom kollégájától vettük meg).

Kisruhákat ajánlottak a családban, azt is júniusban mentünk el átnézni, és ami hiányzott azt folyamatosan vettük meg július közepéig.

2012. ápr. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Tervezett gyermeknek nem vásárolnék.Nem vagyok babonás,a babának biztos nem attól lesz baja,hogy veszek neki valamit.Kb.félidős terhesen vettem először pár kisruhát meg apróságot.Szerintem érdemes megvárni,hogy a neme biztos legyen és utána elkezdeni vásárolni.Sok holmit kell beszerezni,kár lenne mindent utolsó hetekre időzíteni.

A babakelengye beszerzésnél rengeteg felesleges cuccot sózhatnak rád,tapasztalt anyukáktól,védőnőtől,netről érdemes vásárlás előtt informálódni.

2012. ápr. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok,most olvastam,hogy már van gyermeked,tehát tapasztalatod is.Bocs,azt hittem első baba lesz.
2012. ápr. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%
12 hetesen kezdtünk vásárolgatni. Nekem ezt diktálta a józan ész, mert így nem kellett egyszerre nagy összeget kiadni, hanem fokozatosan, minden hónapan keveset. Nem babonából vártunk a 12. hétig sem, hanem egyszerűen ekkor gondoltuk úgy, hogy ideje hozzálátni. :-)
2012. ápr. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Korán nem emlékszem már mikor, de talán a 3. hónap körül, lehet előtte. Nem vagyok babonás, de mivel egyedül voltam kb. a 7. hónapig nekem egyszerűbb volt kis pocival mindent beszerezni. Így is épp hogy elkészültünk a gyerekszobával, mert férjem csak a 7. hónap után tudott velem lenni, így akkor kezdtük el a festést, bútorozást. A többi holmit meg mrá jórészt beszereztem vagy előrendeltem.
2012. ápr. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Olyan félidősen kezdtük beszerezni a dolgokat. Jó is volt, mert egyrészt akkor még mozgékonyabb voltam, másrészt babó egy hónappal előbb jött végül. A babonákat meg nem ismerem :)
2012. ápr. 16. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!