Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » újszülött babának szerintetek...

újszülött babának szerintetek ez a kenguru jó lenne? (vagy esetleg, melyiket ajánlanátok? )

Figyelt kérdés

[link]


Ha tudtok linkeket is küldeni, megköszönném.


2012. ápr. 15. 14:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

Én egyáltalán nem kegurut, inkább hordozókendőt vagy meitait javasolnék. A kenguru ugyanis természetellenes pózban tartja a baba gerincét és a csípőjét is, ami gerincproblémákat, csípő-fejlődési rendellenességeket, kisfiúknál pedig here-problémákat is okozhat.

Pár ezer forinttal drágábbért már lehet jó minőségű szövött vagy rugalmas kendőt venni:


Liliputi rugalmas kb 8000 ft www.liliputi.hu

Amazonas Lollipop hordozókendő a függőágybolt honlapján

2012. ápr. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

[link]



de teszveszen már akár féláron lehet venni. előre magadra tudod közni, az első pár alkalom után akár pár mp alatt, ráadásul így egy réteg ruhát is spórolsz a babán ;´)

2012. ápr. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%

Csatlakozom az előttem szólóhoz, ne vegyél kengurut!

Én is hoztam egy linket: [link]

2012. ápr. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat. kendőm van, de mivel nyári baba lesz, abban összeolvadunk. csak a nagy meleget gondoltam, hogy kihúzom egy kenguruval utána jöhet a kendő mert másik gyereknél is nagyon bevált.
2012. ápr. 15. 14:44
 5/12 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem a Hoppe rugalmas kendőjét próbáld ki! Nem meleg,de jó vékony:)Mi egész nyáron azt használtuk!:)
2012. ápr. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Akkor lehet, hogy gézkendőt kéne venned. a Gypsymama és a Calin bleu készít gézkendőt, mi a tavaly nyarat abban húztuk ki, de szerintem csak kis súlyú babával jó, most a 9 kilósommal kipróbáltam és már azért egy óra után vág kicsit. Vagy van a tonga, ami egy hálós erszény, ezt francia weblapon keresztül lehet rendelni. Vagy a koreai csatos, a pognae, ami szintén hálós. Vagy a beco, ami jó drága, de a baba és közted van egy kis szünet, a babát a csatos hordozóva egy panelbe lehet beültetni :)
2012. ápr. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
19%

Cybex kenguruk szerintem nagyon jók, nekünk is olyan van.

Viszont sajna elég drága, de szerintem megéri, ha sokszor használod.

Nagyon kényelmes, praktikus, rengeteg pozícióban tudod használni és sokáig is használható!


[link]

2012. ápr. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
80%

Ne vagyél kengurut! Nem tudja benne a kicsid az optimálius pozíciót felvenni(terpeszben köldökig felhúzott térdek- gömbölyű gerinc...). Egylink erről a testhelyzetről:

[link]

Egy jó cikk az újszülöttek hordozásáról:

[link]

Nyáron mindenben melegetek lesz:), viszont ha kenguru- kötésben kötöd maadra a babát, csak egy réteg kendő lesz rajtatok:). Video erről a kötésmódról:

http://www.youtube.com/watch?v=rfuoWaK9I7Q

Ezt valószínűleg a már meglévő kendőddel(milyen kendőd van?) is tudod kötni,nem kell mást vásárolni:), esetleg gondolkodj el egy karikás kendőn, amit elöl hordozásra is tudsz használni újszülöttel, így:

http://www.youtube.com/watch?v=IdnMh0DHnQo

2012. ápr. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 xStefix ***** válasza:
100%
Én most egy használt Close-ra hajtok. Amit már egyszer kipróbáltam, az kellemesen vékony volt és 3 mozdulattal fel tudom kötni. Igaz, újonnan elég húzós és csak egyféle pózra használható (elöl), de nagyon kényelmes és praktikus viselet.
2012. ápr. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok. A rugalmas kendőkkel (bár closeval még nem találkoztam) az a baj, hogy 3 rétegű kötés kell, ami önmagában melegít.


ha a szövött kendő alá pelenkán kívül nyáron nem adsz semmit, az is egy megoldás lehet :) na meg egy textilpelus a pocitok közé, hogy a nedvességet elnyelje :)

2012. ápr. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!