Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek melyik babahordozó jött...

Kinek melyik babahordozó jött be? Mei tai, kendő, kenguru stb. mit ajánlanátok? 2,5 hónapos baba

Figyelt kérdés
2010. nov. 10. 22:18
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
2 és fél hónaposan egyiket sem ajánlanám. Ha nem észveszejtően muszáj valamiben hordoznod, akkor még várj leglább, míg 4 hónapos nem lesz. Nem tesz jót a gyerek gerincének egyik sem, mert oda esik a súlya. Mi 4 hósan vettünk neki mei-tai-t, de ritkán volt benne és akkor sem sokat. Férjem mondta is, micsoda pénzkidobás... bár amikor elkezdett kúszni, abban volt rajtam a fiam, míg porszívóztam minden reggel :o
2010. nov. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekünk a hordozkendő vált be. Szövött, nem rugalmas. Azt hiszem 3 hónaposan kezdtük használni, addig a mózeskosárban cipeltem a kölkicét. Persze a mai napig használjuk, 9 hós lesz. Igazáből van kengurunk is, de azt nem szeretem, mert még így nagyon is csak úgy csüng benne szegény...
2010. nov. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%

[link]


Mi ennyi idősen kezdtük mei tai-ba rakni, mert féltem a kendő bonyolultságától. Nagyon bejött, megnyugtatta, sokszor abban aludt el, mindenhová eljutottunk vele, csak javasolni tudom.


6 hónapos korában próbáltam ki először a kendőt, és kiderült, hogy nem is olyan bonyolult, és már bánom, hogy nem azzal kezdtünk. Elöl hordozva nekem az a legkényelmesebb hordozó, Ketteskét már kendőben fogom hordozni újszülött korától fogva.


Most már háton hordozok, egy formázott csatos hordozóban. Többféle kapható a magyar piacon: Manduca, Ergo, Beco... Nekem Magyarindám van, szuper kényelmes, könnyű a használata, és gyönyörű.


A kengurut nagyon nem ajánlom. Jó drága, egészségtelen, neked is kényelmetlen, mert rosszul terhel, ráadásul hamar kinövi a baba.

2010. nov. 11. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
manduca, azt lehet ujszülött kortól is, bár én lehet félnék beletenni. Mi a cybex I go-t vettük, mert abba fekve bele lehet tenni, van benne gerinc merevítő, csak az a baj, hogy csak fekvő póz és elöl hordásra jó... ezért vettünk most (6hós) egy manducát is, az nagyon jó.
2010. nov. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem a karikás kendő vált be ennyi idősen, amit nem kell kötözgetni, később pedig a kenguru.

Egy kis segítség a választáshoz:

[link]

2010. nov. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

kengurunk volt mond a kettőnél

(kommenteket nem kérek!!)

2010. nov. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

00:51-nak

-hogy egészségtelen-e, majd az idő eldönti, eddig a 10 éves fiamnál nincs rá utaló jel

(megjeygzem, akkor még csak kenguruk voltak)

- nem volt drága másfél éve,a Chicco go 5900 ft volt

- a lányom 10 hónapos koráig használta

2010. nov. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!