Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak az én babám ilyen? Örök...

Csak az én babám ilyen? Örök elégedetlen, boldogtalan, nyűgös, bármit is teszek. Mit és hol rontottam el? Kivagyok!

Figyelt kérdés

6 hónapos (rengeteg praktikát sorra kipróbáltam). Születése óta ilyen. Egész nap csak és kizárólag vele foglalkozom. Cipelem, mindig máshol vagyunk, játszunk, beszélgetek vele, már az énekelésre is rávett, pedig nagyon hamis vagyok. De mégis annyira kiborít és elszomorít, hogy mindíg panaszkodik, majd sír, visít, nem hagyja abba.

Már a párom kiszorult a szobából, de az éjszakák így is rémesek. Éjjel is többször kell cicizik. Tudom, elrontottam. De már nem tudom, hogy mit csináljak, hogy elégedett legyen, akár egy napot is. Most is visít.

Buszon sem lehet vele közlekedni, ott is visít. Fél év eltelt, de ki sem merek egyedül mozdulni vele, mert tök gáz, hogy a sétákat is végig visítja, barátnőkkel, ismerősökkel nem merek találkozni, mert az ő babájuk kiegyensúlyozott és feszélyez, hogy mindenki társaságában rövid időn belül sír. Mostmár egyre biztosabb vagyok benne, hogy nem szeret engem. Mit tegyek, hogy boldogabb legyen?


2009. jún. 19. 13:46
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Mindent amit nem mersz. Ha kihagyod a programokat, utazást semmi nem fog változni. Emellett fogadd el ilyennek, megérzi ha nem vagy elégedett vele. Nem boldogtalan ő, csak ilyen. Később is lesznek gondok, de javul a helyzet meglásd. Ártasz neki az elégedetlenséggel. Hasonló mentalitású baba anyukája.
2009. jún. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Ja és ne engedj neki mindenben, hidd el ha látja vannak korlátok jobban lesz. Nem attól lesz boldogabb, hogy kitúrja apát, vagy egész nap ugráltat téged. Szabj határokat. Sírással sok feszültséget levezethet, kicsit hagyd, hadd sírjon, megnyugszik tőle. Amikor vele vagy akkor viszont légy nyugodt, kedves, elfogadó. Biztosan vannak jó tulajdonságai, mindig helyezd azokat előtérbe. Dicsérd, ne panaszkodj a környezetednek sokat, csak felerősítik benned a rossz érzést. Minden gyerek más, a tied(enyém is) erős akaratú-ennek hasznát is veheti még.

1.

2009. jún. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

1. A babád szereted téged. Nincs más, akit szeretne.

2. Tedd le. hagyd egy picit úgy, hogy ő alakítsa a dolgait. Ne mond meg neki, mit tegyen, ne segíts neki semmiben játék közben. Tedd egy takaróra, játékszőnyegre, tegyél le oda játékokat és hagyd, csak figyeld. Csak nézd. Bármit csinál, csak figyeld. Egy idő után majd kéri a figyelmedet, add meg neki, aztán megint hagyd, hogy maga játsszon.

3. Ha budapestiek vagytok, tudom javasolni a Pikkler Intézet Játék Tér nevű helyet, nagyon jó! Neten fent vannak.

4. Ne stresszelj. A babád jelez valamit a viselkedésével, baromi nehéz kitalálni, ezt senki sem várja tőled azonnal. Valami hiányzik a babádnak, nem tudom megmondani, mi. Az biztos, hogy ha frusztrált és ideges vagy, az neki nem jó.

5. Ha már nagyon kétségbe vagy esve, kipróbálhatod a családállítást. Konkrét babás esetben már segített. Írj privit, segítek.

6. Költöztesd vissza a párodat a helyére. Ha másképp nem megy, vidd el a babát valamelyik nagyihoz, és legyetek kettesben akár egy félórát is, már az is jót tesz majd.

2009. jún. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Múltkor a buszon visított éktelenül fél órán át és azok a megvető szemek, majdnem elsüllyedtem szégyenemben. Cumit nem ismeri, lehet ez is hiba volt, nem rászoktatni.

Este múltkor 3/4 órát visított, addig én már teljesen kiborultam, sírtam a másik szobába, de NEM hagyta abba, abban a pillanatban, hogy kivettem a kiságyából elhallgatott és mellettem szipogott még egy jó félórát. Szóval nincs szívem nap, mint nap ezt eljátszani, mert annyira szeretem, hogy meghasad a szívem, amikor sír.

Leteszem a földre, játszószőnyegre, forog ide-oda, majd 10 perc sem telik el és panaszkodik egyre hangosabban. Cipelem, cipeleme, de valamikor le kell tenni, na akkor kezdődik az igazi hisztéria.

Első baba, de nem tudom nevelni, csődöt mondtam.

2009. jún. 19. 14:05
 5/24 A kérdező kommentje:
Múltkor az orvosnál még vért venni sem tudtak tőle. Egy órán át próbálták, már összegyűlt az egyész osztály a főorvosasszonnyal sem, de nem sikerült nekik - csapkodta magát, torka szakadtából ordított én akkor is sírógörcsöt kaptam. Ez természetes??
2009. jún. 19. 14:09
 6/24 anonim ***** válasza:
5. pont az előző válaszomban.
2009. jún. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Szerintem biztos szeret, hisz ők még olyan picik nem lehetnek negatív érzelmeik, ez tuti, ezzel ne stresszeld magad.

Szüksége van a közelségedre, gondolom mikor az öledben van nem sír igaz?

tehát arról van szó hogy kisebb korában sokat volt kézbe és most igényli, nem?

biztos van olyan játék, ami leköti a figyelmét még kis időre is, próbáld mindig kicsivel tovább magára hagyni, meg kell hogy tanuljon egyedül eljátszani.

Vagy ha csinálsz valamit vidd oda, én pl ha főzők kiviszem a konyhába énekelek neki, bekapcsolom a kis mese zenéit, táncolok neki, bohóckodom és közben meg csinálom a dolgom, persze nem egész nap van el egyedül egy idő után az én fiam is szól hogy unja magát, akkor megyek felveszem játszok vele utána egy másik helyre rakom.

van neki is olyan napja mikor nem lehet lerakni, akkor én is kiborulok.

Az apukájával el van? próbáljatok hármasban elmenni csavarogni és utána próbálj meg vele kettesben, ha megszokja biztos jobb lesz.

persze könnyű tanácsokat osztogatni tudom, de egy próbát megér

A vérvételen meg nem lehet hogy egyszerűen csak félt?

Kitartást kívánok neked :)

és ne feledd az a legfontosabb hogy érezze hogy nagyon szereted

2009. jún. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

nemcsak a te babád ilyen :) kiborító, tudom.

vezesd be a cumit.

ne cipeld!!!!!!!!!!!rakd bele néha a kiságyba, járókába játékokkal, hidd el, meg fogja szokni!!!én se hittem el először.

a megvető pillantásokkal ne törődj! sz.rd le!

az enyém 9 hónapos múlt, és mindig ilyen, bár nem ennyire gáz a helyzet.

az orvos egyébként mit mond????

fel a fejjel, és ne cipeld! :))))

2009. jún. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Az a vicces, hogyha olyan kedve van, akkor az ölemben is nyűgösködik. Mintha ő mást akarna csinálni és, ha nem kapja meg, akkor hisztibe tör ki. Amikor apával sétálunk babakocsival, idő kérdése és rákezd, akkor beletesszük kenguruba, persze csak kifordítva lehet beletenni, mert felénk nézve visít. Tudom, hogy ez egészségtelen, de azt szeretném, ha elégedett baba lenne, és ilyenkor például annak tűnik. Sokat nevet, kacag, figyel, beszélget, csak annyira, de annyira akaratos, mint egy többéves gyermek. Olyan, mintha nem is féléves lenne. Ledöbbent ez a kitartó akaratossága, makacssága.
2009. jún. 19. 14:28
 10/24 A kérdező kommentje:
Az orvos azt mondja, hogy extra szeretetigényes, többemberes baba. "Jól megdolgoztatja az anyukát, de minket is ez a baba". Neurológián nem találtak okot, bajt.
2009. jún. 19. 14:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!