Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy állapitották meg babádnál...

Hogy állapitották meg babádnál a refluxot?

Figyelt kérdés
Ugye nem csak a szondás vizsgálattal lehet?
2012. ápr. 16. 07:23
 1/4 anonim ***** válasza:
72%

szerintem teljesen egyszerü.


megeszi és kibukja az ételet minden kajálás után, vagy nagyon kevés, vagy semmi nem marad benne, nem fejlödik szinte semmit 1-2 hét alatt. szerintem egy normál doki ezt rögtön látja.

2012. ápr. 16. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az én fiam a sima tápszert úgy ahogy volt visszaküldte mindig, kapott bukósat, még most is sok jön vissza, de már tűrhető:)

Szóltam, hogy bukik sokat, közölték, hogy refluxos.. Ennyi:/:D

2012. ápr. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Pesten kórházban röntgen vizsgálat után mondták a kislányunkra, hogy refluxos. Hazajöttünk vidékre, a háziorvos azt mondta, hogy szerinte nem az. Nagyon keveset bukott, és a súlya is szépen gyarapodott.
2012. ápr. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A fenti esetek csak a reflux gyanújára vonatkoznak. Ha tutira akarsz menni, akkor a szondázás marad csak. A beavatkozás nem jár semmilyen fájdalommal a babának. De a készülék, amit felvezetnek több millió forint. Ezért nem akarják kórházban tartani a gyereket a vizsgálat alatt. Nekünk a körzeti szólt a kórházba, hogy normális szülők vagyunk kiadható a műszer (gyerekkel együtt). Felhelyezték az eszközt, hazajöttünk. Másnap vissza és szépen kivették. Azért kell megcsináltatni, mert a gyógyszer, amit szedni kell, ha tényleg refluxos, az a szív működését befolyásolhatja. HA elkezdi szedni a baba a refluxos gyógyszert, akkor EKG-ra kell vele járni, hogy minden ok- e a szívvel? Egyébként olyan ételeket kell adni, ami pépesebb, sűrű. BEBA HA/AR tápszer ill. SINLAC pép. A tápszernek nem kell feltétlenül HA-nak lennie. Nálunk a doki arra gondolt, hogy tejfehérje allergiája is van. Egyébként kinövik :). A kiságy felső részét emeld meg. Két könyvet tegyél a kiságy felső lába alá. A gyerek így egy lejtőn alszik és nem jön vissza annyi cucc.
2012. ápr. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!