Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos babádnál elvárnád a...

3 hónapos babádnál elvárnád a nagyszülőktől a húsvéti ajándékot, ha a többi nagyobb unoka is kapott? Vagy ennyi idősen még nem számít szerintetek?

Figyelt kérdés
Én elvárnám, mert attól, hogy kicsike és még fel se fogja az egészet, de ő is ugyan olyan értékes ember. Véleményeket kérnék.
2012. ápr. 10. 12:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%
Ha a többiek is kapnak, akkor elvárható, hogy a kicsi is kapjon. Az én anyósom, vagy a szüleim ha hoztak ajándékot a gyerekeknek, mindig hoztak valamit a kistesónak is, akármilyen pici volt.
2012. ápr. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ha kapott már tölük többször az elmúlt 3 hónapban akkor nem.

Nálunk nincs máskor ajándékozás, így igen.

2012. ápr. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
10 hónapos a fiam, ő nem kapott semmit, a másik 2 unoka igen...
2012. ápr. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én semmire nem várom el senkitől az ajándékot, szomorú, hogy erről szólnak az ünnepek.

De megértem amit kérdezel, meg amit érzel ezzel kapcsolatban, de most ha kap egy csokitojást, vagy nyuszit, megenni úgysem tudja... Vagy mit kaptak a nagyobbak? Játékot? Pénzt?

Később ugyanúgy fog ő is kapni, amikor már értékeli kicsit, mondjuk jövőre, most még nagyon pici ehhez... Szerintem.


33 hkm

2012. ápr. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
72%
Igen,bármilyen kicsik voltak a gyermekeim,mindig kaptak ünnepekre ajándékot.
2012. ápr. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
47%
Igen,ilyen esetben abszolút elvárnám!
2012. ápr. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem vagyok anyagis típus. Csak nagyon rosszul esett az anyai szívemnek, hogy az én gyermekem kapott egy 300Ft-os popsitörlő kendőt, míg a nagyobb unokák csokihegyeket meg ruhuneműt. Mondván most csóróság van. Én meg is értem, hogy nincs pénz, de ez akkor is rosszul esett.
2012. ápr. 10. 12:34
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom nekem még 1 fiam van,11,5 hónapos,tudom az ünnepek nem az ajándékokról szólnak,de ha a többi gyerek kap valamit ,akár egy csokinyuszit,akkor a kicsinek is hoznék valami,mondjuk banánt amit ehet,nem azért mert erről szól,hanem csak kedveskedésből.Nálunk nagyobb ajándékot szülinapon és karácsonyon kívül nem szokás adni,mert ellenzem,hogy elhalmozzuk folyton a gyereket,a végén nem fogja értékelni sem az ajándékot,sem az ünnepet,csak azt fogja látni,hogy jaj de jó megint rengeteg mindent kapok.Van egy 5 éves öcsém,karácsonykor 8 hónapos volt a fiam mindkettő kapott ajándékot Apukáméktól,nagyon aranyos volt,hogy a nagyobb egy nagy plüss állatot kapott, a kicsi egy kis plüss állatot,és mindkettő ugyanannyi ajándékot kapott csak a korához mérten.Kisfiam még nem értette miért adnak neki annyi új dolgot,őt a csomagolás jobban izgatta,de mosta névnapján kapott egy kicsi Duplot,és örült neki,még mindig a boboz amibe volt tetszett neki jobban.Szóval szerintem húsvétkor,névnapkor,gyereknapkor,mikuláskor nem jó ha sok mindent kap a gyerek,szerintem bővel elég néhány csoki,valami kis apróság,picikéknek gyümölcs egy kis pelenka vagy popsitörlő,egy csörgő. Kisfiam pl Húsvétra kapott egy labdát Anyósoméktól,Anyukáméktól meg egy Macit amit lehet öltöztetni,valamilyen fejlesztő játék,mindkettő aranyos kis figyelmesség,de em vártam el Tőlük,egyátalán.
2012. ápr. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanúgy kapott ajándékot (ruhát, csokit) a nagyszülőktől a 2 hónapos fiam, mint a nővérem 2 éves kisfia.

Szerintem nem a kor számít, és nem is az, amit kap, hanem ha az egyiknek adok, akkor a másiknak is.

2012. ápr. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok!


Mivel kisfiam még csak 2 hónapos, ezért anyukám direkt odafigyelt, hogy olyan csokit kapjon, ami eláll több, mint 1 éves koráig, így már majd ő is meg tudja kóstolni!

2012. ápr. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!